Педагоги Прикарпаття розбудовують інклюзивну освітню спільноту (ФОТО)

Педагоги Прикарпаття розбудовують інклюзивну освітню спільноту (ФОТО). хмельницький, воркшоп, розвиток, суспільство, інклюзивна освіта, person, posing, smile, clothing, standing, group, people, human face, woman, indoor. A group of people posing for a photo

Педагоги Прикарпаття розбудовують інклюзивну освітню спільноту. хмельницький, воркшоп, розвиток, суспільство, інклюзивна освіта

Днями у Хмельницькому відбувся ІІ Західний воркшоп: «Нова українська школа – школа, доступна для кожного» у рамках проекту Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти.

Захід відвідали педагоги Вигодського навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківського коледжу Прикарпатського університету за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У заході взяли участь 140 освітян Хмельниччини, Тернопільщини та Франківщини, які активно ділилися власним досвідом та обговорювали виклики інклюзивної та спеціальної освіти.

Тренери та доповідачі відпрацьовували ефективні освітні практики: співвикладання і партнерство вчителя та асистента вчителя інклюзивного класу, інструменти електронного супроводу уроку та дистанційного навчання в інклюзивному середовищі, корекційно-розвиткова складова навчання, педагогіка партнерства, організація освітнього середовища, механізми інтеграції, універсальний дизайн, програми переходу учнів з особливими освітніми потребами в доросле життя, командотворення та ефективне функціонування. Напрацювання воркшопу будуть представлені в посібнику та програмі підготовки спеціалістів з інклюзивної освіти.

Триденна подія показала можливість самоорганізації та співпраці освітян, батьків, учнів, громадських організацій та державних структур в інклюзивних освітніх спільнотах, необхідність вибудови спільних стратегій розвитку та окреслила шляхи подальших освітніх ініціатив.

Створення західноукраїнського інклюзивного освітнього кластеру – партнера Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти є ще одним кроком на шляху до безбар’єрної освіти та суспільства.

Репортер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*