У Кременці відкрили унікальний заклад для особливих дітей (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

У Кременці відкрили унікальний заклад для особливих дітей (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО). ірц, кременець, забезпечення, особливими освітніми потребами, інвалідність, person, tree, outdoor, clothing, standing, man, posing, people, musical instrument, group. A group of people posing for the camera

У Кременці відкрили унікальний заклад для особливих дітей (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО). ірц, кременець, забезпечення, особливими освітніми потребами, інвалідність

9 листопада у Кременці відкрили інклюзивно-ресурсний центр – комунальну установу Кременецької міської ради, який стане другою домівкою для діток з інвалідністю та особливими освітніми потребами.

Головною метою ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, а також в інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психологічно-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психологічно-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

– У цьому центрі допомогу отримуватимуть не лише діти, а й їхні батьки, адже їм ще важче, – каже Валентина – мама 13-річної Софійки, яка має інвалідність з дитинства. – Коли на світ з’являється така дитинка, батьки у паніці, вони не знають – куди йти і що робити, як себе поводити. У такий момент дуже важливо, щоб поруч були саме такі фахівці, як у Кременецькому ІРЦ, які у потрібний момент скажуть: «Ми вас розуміємо, ми з вами, ми вам допоможемо…».

https://www.facebook.com/100003783883951/videos/1389455511190565/

 

– Нам ще багато потрібно зробити тут, та сьогодні покладено основу, – зазначив міський голова Кременця Олексій Ковальчук. – Ми маємо подбати про цих діток, бо шляхи Господні незвідані, й не знаємо, що на кого чекає. Кременецький ІРЦ – це двері у звичайне, гарне життя для діток з особливими освітніми потребами. У світовій історії ми знаємо багатьох геніїв у науці та мистецтві, яких вважали хворими, але в результаті вони залишили по собі спадок більший, ніж будь-яка здорова людина. Людвіг ван Бетховен, Франклін Рузвальд, Стівен Хокінг – цей перелік можна продовжувати. Хто-знає кого через кілька років зможе випустити у світ наш ІРЦ.

Ілинич Олена

Фото автора, відео Зої Карп`юк

Терен

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*