Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад (ФОТО, ВІДЕО)

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад (ФОТО, ВІДЕО). волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідність

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад. волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідністьФото: Суспільне Луцьк

У санаторії для дітей з батьками “Дачний” нині оздоровлюється 60 пацієнтів. З введенням воєнного стану заклад, що розрахований на 100 пацієнтів, впродовж двох місяців був зачинений. На початку травня він відновив роботу.

Реабілітацією дітей з інвалідністю зараз займаються фізіотерапевти, ерготерапевти та медики, – розповів Суспільному директор санаторію Олег Лопатін.

В санаторії завершили облаштовування вуличних басейнів та укриття, в яких, у разі повітряної тривоги, є змога заховатися і пацієнтам, і медикам і батькам.

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад. волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідністьУ санаторії “Дачний” облаштували укриття. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів директора закладу, санаторій потребує розширення площі та добудови лікувального комплексу.

“Розширення площі санаторію включили до програми “Велике будівництво”. Мав бути збудований басейн, мали бути збудовані додаткові кабінети, але все закінчилося з початком повномасштабної війни”, – говорить Олег Лопатін.

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад. волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідністьЗамість збудованого басейну, нині встановили вуличні каркасні. Фото: Суспільне Луцьк

У санаторії освоюють новий стіл для розвитку моторики, – говорить ерготерапевтка Лілія Рудчик. Каже, що це хороший засіб для реабілітації, завдяки якому діти з геміпарезами можуть розробляти кисті та зміцнювати м’язи.

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад. волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідністьСтіл для розвитку моторики подарували благодійники. Фото: Суспільне Луцьк

У кабінеті фізіотерапії зайняті усі кушетки. Тут надають медичну допомогу дітям при забоях, розтягненнях та сколіозах, застосовуючи магнітотерапію.

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад. волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідністьРеабілітація магнітотерапією. Фото: Суспільне Луцьк

Марія Бондарук у санаторії “Дачний” разом із п’ятирічними двійнятами Арсеном та Софією. Каже: у її сина дитячий-церебральний параліч, а в доньки — проблеми з ногами. “Ми вже три роки сюди їздимо по два-три рази на рік. Реабілітація тут дуже чудова. Ми завжди після реабілітації бачимо прогрес”, – розповіла жінка.

Один з етапів реабілітації, який проходять двійнята, сеанс гідромасажів.

Реабілітація дітей у санаторії “Дачний” на Волині: що змінилося і як зараз працює заклад. волинь, діти, пацієнт, санаторій дачний, інвалідністьДвійнята Арсен та Софія на сеансі гідромасажу. Фото: Суспільне Луцьк

Разом із дітьми реабілітацію можуть отримати й батьки, – розповіла медсестра Софія Чижук. З її слів, жінки, які опікуються дітками з інвалідністю, часто мають біль у спині, остеохондроз.

Як розповів директор санаторію, зараз на реабілітацію до закладу їдуть батьки з дітьми з інших областей України та столиці.

Що відомо

  • Під час пандемії коронавірусу санаторій “Дачний”, поблизу Луцька припиняв свою роботу. Її відновили після того, як в закладі облаштували пандуси для дітей з інвалідністю та встановили протипожежну сигналізацію, у травні 2021 року.
  • На Волині є 13 закладів, які надають послуги з реабілітації для дітей з інвалідністю. Під час дії воєнного стану частина із них внесла корективи у свою діяльність.

Богдана Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*