Вінничани створили безкоштовний онлайн курс для освітян «Інклюзія і дистанційна освіта»

Вінничани створили безкоштовний онлайн курс для освітян «Інклюзія і дистанційна освіта». вінниця, ооп, онлайн курс інклюзія і дистанційна освіта, освітяни, підвищення кваліфікації

Вінничани створили безкоштовний онлайн курс для освітян «Інклюзія і дистанційна освіта». вінниця, ооп, онлайн курс інклюзія і дистанційна освіта, освітяни, підвищення кваліфікації

Безкоштовний онлайн курс «Інклюзія і дистанційна освіта» для підвищення кваліфікації працівників закладів освіти в дистанційному режимі презентувала громадська організація «Соціальна перспектива», повідомляє «Інформаційна Вінниччина» з посиланням на сторінку ГО у мережі Facebook.

Курс розміщено у вільному доступі за покликанням. Загальна тривалість курсу – 30 годин (1 кредит ЄКТС). Після проходження онлайн курсу учасники повинні пройти тест. За умови надання успішних відповідей – отримають сертифікат підвищення кваліфікації за відповідною темою.

Курс призначений для асистентів учителів, учителів-предметників, класних керівників інклюзивного класу, психологів, соціальних працівників, працівників ІРЦ, для адміністрації закладів освіти.

Курс допоможе налагодити роботу з учнем з особливими освітніми потребами за умов дистанційного навчання, фахово розібратися із питаннями психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП за умов дистанційного навчання, допоможе учителям ефективно побудувати взаємодію з учнем з особливими освітніми потребами в умовах дистанційного навчання та належним чином організувати дистанційну роботу з учнями з ООП із ефективним залученням усіх учасників освітнього процесу.

Цей безкоштовний онлайн курс став фінальним результатом всеукраїнського проєкту «Серія вебінарів для освітян «Інклюзивне навчання та дистанційна освіта». Проєкт реалізовувся громадською організацією «Соціальна перспектива» упродовж листопада-грудня. До участі в тренінгах долучилося понад 5000 освітян, які працюють у системі інклюзивного навчання у закладах освіти різних освітніх рівнів з усіх регіонів України. Трансляції вебінарів на каналі You Tube «Соціальної перспективи» вже отримали понад 20 тисяч переглядів. Узагальнення матеріалів вебінарів і лягли в основу дистанційного онлайн курсу підвищення кваліфікації для працівників закладів освіти.

Проєкт відбувся за підтримки Міністерства соціальної політики України та фінансується Фондом соціального захисту інвалідів України у рамках прозорого конкурсу для інститутів громадянського суспільства.

Над створенням курсу працювали експерти, фахівці-практики з України, Грузії та США. Зокрема, докторка педагогічних наук, професорка, проректор з наукової та міжнародної діяльності Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», засновниця та голова ради ГО «Соціальна перспектива» Ганна Давиденко; кандидатка філологічних наук, експертка з питань ефективного навчання, тренерка з інклюзії, співзасновниця та заступник голови ГО «Соціальна перспектива» Світлана Ілініч; кандидатка психологічних наук, тренерка, консультант в методі позитивної психотерапії, декан соціально-економічного факультету Вінницького інституту Університету «Україна», фахівець з питань психології управління, профілактики стресу та вигорання, соціальної інклюзії Вікторія Найчук; психолог, психодрама-тренер АППУ, психотерапевт у методі символдрама, викладач кафедри психології Вінницького інституту Університету «Україна», авторка тренінгів та семінарів з питань інклюзивного навчання та психології взаємодії з особами з інвалідністю Лілія Немаш; експерт з питань навчання людей̆ з інвалідністю за зором, засновник он-лайн освітнього проєкту Acoustic UA Вячеслав Овсєєнко; психолог, арт-терапевт, спеціаліст з корекції дислексії та дисграфії, голова ГО «Дислекс і Я», представник канадського видавництва в Україні у рамках проєкту «100 книг для дітей з дислексією», мама двох дітей з дислексією Оксана Поплавська; голова ГО «Відкриті серця», мама 35-ти річного сина, який має фізичні та інтелектуальні порушення Світлана Демко; заступник директора Центру реабілітації «Обрій» Наталя Головко; кандидатка педагогічних наук, викладач-методист вищої категорії експерт з питань навчання людей̆ з інвалідністю за зором Олена Косовець; голова Відокремленого структурного підрозділу ГО «Справа Кольпінга в Україні» «Родина Кольпінга м. Вінниця», мама дитини з інвалідністю Олеся Самойленко; голова правління ГО «Паросток», доцент кафедри психології і соціальної роботи ВДПУ ім. Коцюбинського, кандидат педагогічних наук, жінка з інвалідністю унаслідок дитячого церебрального паралічу, експерт з питань навчання осіб з інвалідністю Ірина Саранча; психолог, психотерапевт, член наглядової ради Вінницької філії Української спілки психотерапевтів, голова громадської організації «Публічна професійна фундація «Альтернатива», а також мама дитини з інвалідністю Оксана Комплетова; експерт з питань навчання людей̆ з аутизмом, ГО «Inclusive practices» (Грузія), член координаційної ради, мама дитини з інвалідністю Наргіз Єльдинбаєва; PhD із спеціальної педагогіки (США), менеджер для супроводу навчання дітей з порушеннями слуху в Канзаській міській публічній школі (Deaf and Hard of Hearing Case Manager for Kansas City Kansas Public Schools) Лайл Кауффман.

Фото: надані організаторами курсу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*