16 громадських організацій виступили з спільною заявою про реформування сфери працевлаштування для людей з інвалідністю

16 громадських організацій виступили з спільною заявою про реформування сфери працевлаштування для людей з інвалідністю. громадська організація, заява, працевлаштування, реформування, інвалідність

16 громадських організацій виступили з спільною заявою про реформування сфери працевлаштування для людей з інвалідністю. громадська організація, заява, працевлаштування, реформування, інвалідність

16 громадських організацій, які захищають права людей з інвалідністю, виступають за реформування сфери працевлаштування. Про це йдеться в спільній заяві – повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко 1 травня під час круглого столу “Працевлаштування людей з інвалідністю: європейські перспективи в Україні”.

«Рівень працевлаштування для людей з інвалідністю до війни складав 17%. Наша амбітна мета – змінити цю ситуацію, щоб рівень зайнятості досягав 50%. Для цього потрібно змінити систему. І перший крок – прийняття законопроєкту 5344-д. Це дозволить врегулювати проблеми чинного законодавства», – заявила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

16 громадських організацій, які працюють у сфері захисту прав людей з інвалідністю, висловили підтримку щодо законопроєкту 5344-д за умови доопрацювання та врахування рекомендацій, які наведені в заяві. Зокрема йдеться про 7 ключових моментів:

  1. системне внесення змін до інших законодавчих актів, які регулюють питання зайнятості осіб з інвалідністю,
  2. запровадження системи коучів з праці для людей, які мають інтелектуальні чи психосоціальні порушення,
  3. скасування положень про дозвільну систему працевлаштування людей з інвалідністю в частині можливих сфер зайнятості,
  4. закріплення на законодавчому рівні заохочень для роботодавців незалежно від форми власності та підпорядкування за найм людини з інвалідністю на вільному ринку праці,
  5. запровадження варіативності виду зайнятості для людей з інвалідністю,
  6. передбачити можливість для осіб з інвалідністю подавати роботодавцю витяг з індивідуальної програми реабілітації для використання гарантій щодо отримання розумного пристосування,
  7. уточнення в законодавстві визначення дискримінації, зокрема виключення положення про її мету для забезпечення притягнення осіб, винних у вчиненні дискримінаційних дій, до відповідальності.

«Ми з колегами готові долучитись до напрацювання змін та доповнень до законопроєкту, щоб він дійсно відповідав захисту прав людини та подальшому сприянню працевлаштування людей з інвалідністю в Україні. В нашій країні вже який рік говорять про необхідність реформування сфери працевлаштування для людей з інвалідністю. Зараз є можливість зробити перший реальний крок в цьому напрямку. Закликаємо громадські організації приєднатися до заяви», – відмітила Дар’я Сидоренко.

Повний текст заяви доступний за посиланням https://ls.org.ua/zayavy/zayava-pro-reformuvannya-sfery-praczevlashtuvannya-dlya-lyudej-z-invalidnistyu/.

marichka

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*