У Рівному центр по роботі з людьми з обмеженими фізичними можливостями допомагає у працевлаштуванні

1 30 za-rabotoi. обмеженими фізичними можливостями, інвалідів

Спеціалісти Рівненського міського центру зайнятості приділяють неабияку увагу соціальній та трудовій реабілітації осіб з обмеженими можливостями, які перебувають на обліку в пошуках роботи. Кожен відвідувач цієї категорії отримує в центрі зайнятості саме ті послуги, яких потребує.

Уже п’ять років працює центр по роботі з людьми з обмеженими фізичними можливостями. Зручне розташування на першому поверсі дає змогу вести прийом громадян, яким важко долати сходи, щоб відвідати фахівців. Тут розміщена різноманітна довідкова інформація щодо нормативно-правового статусу інвалідів, перелік спеціалізованих навчальних закладів для осіб з обмеженими можливостями, поради щодо пошуку роботи, інформація про наявні вакансії тощо.

В облаштованому центрі проводяться семінари та тренінги для безробітних громадян з особливими потребами, до яких залучаються і соціальні партнери. Наприклад, тренер однієї із консалтингових компаній Наталія Колесова, підприємець, неодноразова переможниця міжнародних конкурсів з танців на візках, може дати пораду, підказати рішення, власним прикладом надихнути до активних дій.

Протягом минулого року понад 350 учасників відвідали 17 спеціалізованих групових заходів для осіб з інвалідністю. Відвідувачами були і зареєстровані в центрі зайнятості особи, і зайняте населення з числа інвалідів – студенти навчальних закладів Рівного, громадяни, які планують навчання у навчально-реабілітаційних центрах України.

У центрі постійно надаються професійні консультації із застосуванням профдіагностичного обстеження осіб з обмеженими фізичними можливостями на замовлення управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому для направлення їх на навчання у навчально-реабілітаційні центри України, освітні заклади Міністерства соціальної політики, інші навчальні заклади.

Особливо важливим є питання професійного навчання, підвищення кваліфікації безробітних громадян, які мають групу інвалідності. Надання послуг з професійного навчання є реальною допомогою в подальшому працевлаштуванні. Минулого року 25 безробітних з особливими потребами були охоплені професійним навчанням, із них 19 працевлаштовані.

Цикл профорієнтаційних заходів провели спеціалісти міського центру зайнятості для вихованців громадської організації «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін». Молодь з обмеженими фізичними можливостями та їх супроводжуючі з екскурсіями побували в Рівненському академічному обласному театрі ляльок, Рівненському обласному краєзнавчому музеї, ТзОВ «Рівне Бурштин», ТзОВ «Рівне –Стиль», в музеї ковальства ПП «Рівнеметалком». Майстер-класи, профорієнтаційні уроки, що проводились для молодих людей, знайомили зі світом професій та особливостями деяких з них.

Протягом минулого року на обліку в міському центрі зайнятості перебувало 399 осіб з обмеженими можливостями. За направленням центру 87 громадян з обмеженими можливостями отримали постійне місце праці, тимчасову зайнятість на громадських роботах мали 12 громадян.

Отримати додаткову інформацію, консультацію, записатися на семінар чи тренінг у центрі по роботі з людьми з обмеженими фізичними можливостями можна за телефоном 26-58-36.

Рівненський міський центр зайнятості

Рівненський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*