Професійна перепідготовка – шлях до працевлаштування

1 15 92219753-FD53 1. служби зайнятості, floor, indoor, furniture, desk, table, chair, wheelchair. A group of people in a room

Правильний вибір професії є запорукою успішного професійного майбутнього, але динаміка розвитку соціально-економічного сектору країни й певні життєві обставини вимагають від кожної особи мобільності й швидкої адаптації до змін, що відбуваються в системі трудових відносин. Для того, щоб підвищити рівень своєї конкурентоспроможності на ринку праці, людям необхідно здобувати фах в інших сферах діяльності. Особливо гостро потребу в перекваліфікації відчувають особи з обмеженими фізичними можливостями, адже дуже часто вони зазнають дискримінації в плані можливості реалізації свого професійного потенціалу.

Державна служба зайнятості активно долучається до процесу інтеграції громадян з особливими потребами в систему реальних трудових відносин шляхом надання спектру різноманітних послуг, спрямованих на перетворення їх на активних та повноцінних суб’єктів ринку праці.

Так, по допомогу в працевлаштуванні до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості звернулася Вікторія, інвалід ІІІ групи. Маючи освіту кухаря та секретаря-друкарки, жінка працювала і секретарем керівника, і продавцем продовольчих товарів, і секретарем-друкаркою, але стан здоров’я та рекомендації лікарів вимагали термінової зміни сфери трудової діяльності. Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості Вікторія дізналась про можливість здобути фах у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Після проходження профдіагностичного обстеження та консультацій фахівців міськрайонного центру зайнятості жінка вирішила опанувати професію манікюрника.

Пройшовши професійну перепідготовку на курсах за професією «Манікюрник» в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Вікторія працевлаштована за здобутою професією до фізичної особи-підприємця.

Маючи роботу та стабільний заробіток колишня безробітна радить ніколи не втрачати надію й пам’ятати, що завжди на життєвому шляху знайдуться небайдужі люди, які прислухаються й допоможуть вирішити ваші проблеми.

Працевлаштування осіб з інвалідністю, підвищення їхньої конкурентоспроможності й мобільності на ринку праці – один з визначальних компонентів діяльності державної служби зайнятості та вимога цивілізованого й демократичного суспільства.

І. Кудлай, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Олександрійського міськрайонного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*