Доступний кожному. Як інклюзія стала для українського бізнесу необхідністю

Доступний кожному. Як інклюзія стала для українського бізнесу необхідністю. бизнес, суспільство, інвалідність, інклюзія, інтеграція

Доступний кожному. Як інклюзія стала для українського бізнесу необхідністю. бизнес, суспільство, інвалідність, інклюзія, інтеграція

З початком повномасштабного вторгнення інклюзія в Україні стала як ніколи актуальною. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, загалом в країні налічується 3 млн людей з інвалідністю, 300 тис. з яких отримали інвалідність саме за останні півтора року війни, і ця цифра надалі тільки зростатиме. Йдеться як про військових, які втрачають здоров’я у боях з ворогом, так і про цивільних, які страждають через постійні обстріли росіянами, пише The Page.

Всі ці люди мають право на рівні можливості з іншими, на фізичну доступність потрібних їм сервісів, на повноцінну включеність у соціальне життя.

Україна почала «інклюзивний шлях» ще кілька років тому, адже зробити наші простори та заклади зручними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення (а тут йдеться також і про літніх людей, батьків з маленькими дітьми) – не лише вимога часу, а й одна з умов вступу до ЄС. Інклюзивність є важливою складовою Нової української школи, а в нові державні будівельні норми нарешті внесли обов’язкову безбар’єрність будівель та споруд. Проте цього поки що недостатньо: доступними мають стати не тільки будівлі і не тільки нові.

Фахівці вже зараз говорять про ризики неповернення українців з міграції після війни саме через те, що в багатьох європейських країнах сервіси та робочі місця фізично зручніші та доступніші. Тож про інклюзивність потрібно думати не лише на державному рівні – про це має дбати і приватний бізнес, адже інакше він може втратити як цінних працівників, так і важливих клієнтів.

Інклюзивність має бути присутня в усіх аспектах життя людини – у робочих просторах, місцях проживання та навчання, спілкування, побуті та сфері обслуговування.

Це означає не лише встановлення пандусів чи тактильної плитки, а й загальну зміну підходів до роботи, адже інклюзія – не короткочасний тренд, а наша реальність.

Вона робить окремі бізнеси та суспільство загалом толерантнішими, більш емпатичними та, відповідно, привабливішими для будь-кого.

У 1992 році ООН запровадила міжнародний день людей з інвалідністю, що відзначається у всьому світі 3 грудня. Це не свято, а день-нагадування про проблеми цих людей, про важливість захисту їхніх прав та гідності, про обов’язок інших бути турботливими. Він також акцентує увагу на вигодах, які отримує суспільство від інтеграції людей з інвалідністю в різні аспекти життя.

До міжнародного дня людей з інвалідністю The Page запускає спецпроєкт «Інклюзія: реальність поза трендами», покликаний привернути додаткову увагу до цієї проблематики в Україні.

Проєкт розповідатиме про український та світовий досвід роботи компаній з людьми з інвалідністю, про кейси вітчизняних компаній, які вдало запроваджують інклюзивну корпоративну культуру як у комунікації зі своїми співробітниками, так і у своїх продуктах та послугах.

Держава нині намагається додатково стимулювати бізнес ставати більш інклюзивним. За працевлаштування людини з інвалідністю, за яку роботодавець сплачує ЄСВ, можна впродовж двох місяців отримувати компенсацію 6700 грн з держбюджету. Крім того, із серпня уряд компенсує до 100,5 тис. грн на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І та ІІ груп. Водночас немало підприємців не чекають на додаткову мотивацію від влади, а впроваджують інклюзивні підходи самостійно, розуміючи як власну соціальну відповідальність, так і переваги для бізнесу. Саме про них цей спецпроєкт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*