Організації пацієнтів закликали держструктури створити Нацплан лікування діабету до 2030 року

Організації пацієнтів закликали держструктури створити Нацплан лікування діабету до 2030 року. лікування, організація, пацієнт, цукровий діабет, інвалідність

Організації пацієнтів із діабетом закликали державу розробити та затвердити національний план його лікування до 2030 року, а також відновити систему збору статистики щодо захворюваності на діабет і забезпечити належну роботу реєстру пацієнтів із цукровим діабетом I і II типів.

Відповідну резолюцію підписали 20 діабетичних пацієнтських організацій України за підсумками форуму діабетичних громадських організацій “Консолідація діабетичного руху в Україні”, що відбувся напередодні Всесвітнього дня боротьби з діабетом у Києві.

Як повідомляють у пресрелізі форуму, також пацієнти пропонують МОЗ спростити систему встановлення інвалідності для пацієнтів із діабетом і спільно з Міносвіти розробити міжгалузеву програму профілактики діабету серед школярів.

Окрім того, пацієнти закликали Національну службу здоров’я України (НСЗУ) удосконалити програму “Доступні ліки”, розширивши перелік препаратів для лікування цукрового діабету другого типу, забезпечити реімбурсацію тест-смужок для цієї групи пацієнтів, а також розробити механізм зміни дози для препаратів інсуліну пацієнтам, які проживають у сільській місцевості.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, який виступав на форумі, наразі офіційно в Україні налічують понад 1,2 млн людей із діабетом, але ця кількість може перевищувати 3 млн людей, кількість діагностованих випадків становить майже 34-35% від усього діабету, який є в Україні.

“Ми вже рухаємося в напрямку сучасних стандартів і протоколів лікування, частина з них будуть затверджені до кінця року”, – повідомив очільник МОЗ.

При цьому, за інформацією НСЗУ, діабетична стопа в Україні увійшла до десятки найпоширеніших діагнозів, які потребували хірургічного втручання.

Згідно з даними системи електронного здоров’я, профілактичні огляди з боку сімейних лікарів отримували менше ніж 1% людей, які входять до групи ризику діабету.

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*