Данія передала 16 українським військовим спортивні протези: які враження у ветеранів (ВІДЕО)

Данія передала 16 українським військовим спортивні протези: які враження у ветеранів (ВІДЕО). данія, львів, військовий, протез, реабілітаційний центр незламні

Данія передала 16 українським військовим спортивні протези: які враження у ветеранів. данія, львів, військовий, протез, реабілітаційний центр незламніПротези / 5 канал

16-ро воїнів з ампутаціями отримали спортивні протези у подарунок від данської компанії, яка їх виробляє. Штучні стопи передали до реабілітаційного центру “Незламні” у Львові. Вартість одного такого протезу – близько 5 тисяч доларів. Як реагували поранені військовослужбовці – бачила Анастасія Ярмоловська.

22-річний військовослужбовець Іван Дегтярь робить перші кроки на біговому протезі. Хвилюється, боїться наступати, бо відчуття, каже, дуже незвичні.

Іван – військовий 67-ї окремої механізованої бригади. Влітку, тримаючи оборону на Донеччині, наступив на міну. Через сильне поранення ногу довелося ампутувати. З протезом Іван уже кілька місяців. Каже, навіть встиг звикнути до нього. Тепер опановуватиме новий – біговий.

“Бігом не займався, а займався спортивним туризмом та альпінізмом. З пораненням я вже був у залі та по скалодрому лазив, як мінімум це можливість бігати, не просто ходити шкульгати. Спочатку треба його опанувати, навчитись нормально бігати, з будь-яким протезом треба впоратись, щоб не травмуватись”, – розповідає військовослужбовець Іван Дегтярь.

Одразу до двох бігових протезів звикає – 26-річний доброволець Василь Оксинтюк. Торік у Бахмуті він із побратимами їхав в авто, в яке влучив снаряд. Василю ампутували обидві ноги. Військовий каже, спортивні протези були його мрією. Адже бігом захоплюється давно. До поранення брав участь у напівмарафоні. Тепер має за мету пробігти на протезах 10 кілометрів.

“Потрібно пристосовуватись до всіх умов життя, все заново робити, бо були певні звички до цього, ще досі інколи мені здається, що в мене є свої ноги, як каже моя дружина, ти ніби все життя без ніг, бо я вже звик до цього. Ці протези пружинні, як стопа своя працює, можна підскочити з ними, зможу бігати, можна залучити будь-який спорт, де використовуються ноги”, – каже військовослужбовець Василь Оксинтюк.

Протези військовим подарувала данська компанія. Її засновник – Лессе Мадсен у підлітковому віці через сильну травму втратив кінцівку та був змушений полишити спортивну кар’єру гімнаста. Це стало поштовхом, аби створити компанію, що дасть змогу людям без кінцівок займатися спортом.

“У Данії ми поважаємо демократію, а Україна зараз бореться саме за неї. Тому ми відчуваємо натхнення та честь, коли допомагаємо військовим та людям, які втратили свої кінцівки в боротьбі за таку мету. Це обладнання дає натхнення продовжувати розвиватися, бути здоровим та йти до своєї мети”, – заявив засновник компанії Levitate Лассе Мадсен.

Вартість одного протеза спортивної стопи – близько 5 тисяч доларів. Саме такі отримали 16-теро бійців, які вже звикли до звичайних протезів і небайдужі до спорту.

“Спостерігаємо зараз їхні шалені, щасливі очі, коли вони пробують навіть просто балансувати на них. Я думаю, що завтра буде ще крутіше, коли вони зможуть пробігти якусь певну дистанцію”, – пояснює фізичний терапевт реабілітаційного центру “Незламні” Роксоляна Шміло.

Найближчим часом власники спортивних протезів спробують пройти тренування з перешкодами та пробігти свою першу дистанцію.

Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*