Громадські організації шукають шляхи розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю

Громадські організації шукають шляхи розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю. житомирська область, працевлаштування, робоче місце, інвалід, інвалідність, person, indoor. A group of people looking at a computer

Про конкретні пропозиції розповів директор Житомирського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів Ярослав Возний. Зокрема, йдеться про зміни у розподілі коштів, які находять від накладення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів:

“Якщо ми зібрали у Фонді близько 200 мільйонів гривень державних санкцій, то з них більше половини пішло на реабілітаційні центри, а відсоток для створення робочих місць складає не більше двадцяти відсотків всіх цих грошей. Чому? Тому що ми самі себе загнали в кут тими обмеженнями, які є для того, щоб підприємець чи підприємство отримали кошти”.

Крім того, є пропозиція і на підтримку роботодавців – щоб вони мали можливість отримувати безповоротну фінансову допомогу для створення робочих місць для людей з інвалідністю за рахунок тих же коштів, які надходять від санкцій. Стосовно ситуації із працевлаштуванням інвалідів в Житомирській області, показники непогані, каже Ярослав Возний, але працювати ще є над чим:

“Кількість інвалідів, які фактично працювали, у 2012 році була 13087. Незважаючи на те, що кількість активних підприємств у нас зменшилась майже на 500, людей з інвалідністю стало працювати 13773, тобто, більше на 686. Це один з кращих показників в Україні. Згідно статистики, скільки має працювати зараз, 163 % людей з інвалідністю зараз працюють в області. Але говорити про те, що ми всі вже питання вирішили, це тільки себе обманювати”.

Серед основних проблем – низький рівень зарплати, відсутність спеціально обладнаних робочих місць та низька транспортна доступність.

“Житомирська хвиля”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*