На Вінниччині розпочинається соціальний проект щодо організації трудової зайнятості для людей з інвалідністю

На Вінниччині розпочинається соціальний проект щодо організації трудової зайнятості для людей з інвалідністю. вінниччина, проект, соціалізація, трудова зайнятість, інвалідність, human face, person, clothing, text, indoor, smile, woman. A group of people sitting at a desk

На Вінниччині розпочинається соціальний проект щодо організації трудової зайнятості для людей з інвалідністю. вінниччина, проект, соціалізація, трудова зайнятість, інвалідність

17 травня у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» щодо реалізації в області проекту «Розповсюдження досвіду створення інклюзивних умов трудової зайнятості молодих людей з важкими формами інвалідності на базі тепличного господарства Соціальних майстерень», що став одним з переможців конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Реалізація проекту розпочинається з 1 червня 2019 року та триватиме до кінця поточного року. Він передбачає поширення досвіду та напрацювань щодо створення інклюзивних умов для трудової зайнятості молодих людей з важкими формами інвалідності, які проживають на території області. Облаштування робочих місць передбачено на базі тепличного господарства Соціальних майстерень, які успішно діють за підтримки комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» починаючи з 2012 року на території села Дорожнє Вінницького району.

«Трудова зайнятість для людей з інвалідністю – це не просто соціальна послуга та механізм соціалізації. Це дієвий спосіб зміцнення взаємодії з оточуючими, родиною, самореалізації для молодої людини з інвалідністю», – зазначила голова громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», директор комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», керівник проекту Світлана Демко.

«В Україні у незначній мірі розвинений системний підхід до створення повноцінних робочих місць для трудової зайнятості людей з інвалідністю. Наш ринок праці поки до цього не готовий. Вінниччина ж має позитивний досвід щодо працевлаштування людей з інвалідністю на базі Соціальних майстерень. Маючи напрацювання, наша організація у співпраці з низкою партнерів готова ділитися досвідом та залучити ще більше молодих людей з важкими формами інвалідності та їх родини до трудової зайнятості та покращення свого матеріального становища», – відзначила заступник голови громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» Наталія Головко.

Партнером проекту є центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля», який систематично надає професійний супровід людям з інвалідністю.

«Проект дуже актуальний не лише для нашої області, але й для України вцілому. На сьогодні послуга трудової зайнятості для людей з інвалідністю не розвинена й потребує більш значної підтримки на державному рівні», – переконаний директор центру Роман Штогрин.

У рамках реалізації проекту будуть проведенні виїзні практичні семінари для батьків та молоді з інвалідністю, а також майстер-класи по створенню комплексного робочого місця.

Окрім того, буде розроблено та розповсюджено спеціальну методичну літературу: буклети «Комплексне робоче місце», брошури «Тепличне господарство та комплексне робоче місце – шлях до добробуту родин людей з інвалідністю», а також презентовано відео-уроки з досвіду роботи фахівців тепличного господарства Соціальних майстерень.

Нагадаємо, що цього року переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету стали 25 проектів громадських організацій Вінниччини, які протягом року отримають співфінансування на загальну суму 1 млн. грн.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*