Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю на Вінниччині: вимоги закону та стимули для бізнесу (ВІДЕО)

Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю на Вінниччині: вимоги закону та стимули для бізнесу (ВІДЕО). вінниччина, брифінг, працевлаштування, роботодавець, інвалідність

19 квітня в офіційному медіацентрі Вінницької ОВА відбувся брифінг керівника Вінницького обласного відділу Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Сергія Полонського.

Під час брифінгу йшлося про ситуацію із працевлаштування осіб з інвалідністю на Вінниччині та про стимули, які надаються роботодавцям.

Сергій Полонський зазначив, що основними завданнями Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю є:

– сприяння їх працевлаштуванню;

– фінансування заходів, щодо професійної, спортивної, технічної реабілітації;

«Це дуже важлива тема, оскільки, якщо особа з інвалідністю працює – значить вона економічно захищена. Тобто вона соціально інтегрована в суспільство, вона має права і свободи, які забезпечує Конституція, а саме – право на працю»,- зазначив Сергій Полонський.

Законом про соціальну захищеність людей з інвалідністю встановлено порядок виконання роботодавцем своїх зобов’язань перед особою з інвалідністю. Якщо роботодавець не виконує ці вимоги, він сплачує адміністративно- господарські санкції, що нараховуються в розмірі середньорічної зарплати на одне робоче місце, яке не створено для особи з інвалідністю.

Спікер зазначив, що в цілому в Україні налічується 2,7 мільйона осіб з інвалідністю. З них майже 200 тис. працевлаштовані.

На Вінниччині приблизно 98 тис. осіб з інвалідністю, і з них можуть працювати десь 60%. Працевлаштовано за офіційними даними – 15 тис. 486 осіб. Тобто велика кількість осіб з інвалідністю може виконати своє право.

Сергій Полонський навів статистику: у 2023 році 3503 роботодавці Вінницької області виконали норматив перед державою щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. 703 підприємства не виконали цей норматив і тому сплатили санкції: за 2022 рік 8 млн грн, а за 2023 рік – 3 млн 600 тис. грн.

Ці кошти витрачаються на заходи пов’язані з професійною реабілітацією, а саме – фінансування установ та закладів, які проводять соціально- трудову, фізкультурно – спортивну та професійну реабілітацію осіб з інвалідністю. У Вінницькій області це два центри: Центр професійної реабілітації «Поділля» і центр «Промінь».

Які стимули для роботодавців щодо працевлаштування осіб з інвалідністю – дивіться у відео.

Вінницька обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*