Полтавці з вадами слуху виготовляють світильники, які заощаджують електроенергію у 2,5 – 10 разів (ФОТО)

Полтавці з вадами слуху виготовляють світильники, які заощаджують електроенергію у 2,5 – 10 разів (ФОТО). полтава, вади слуху, обмеженими фізичними можливостями, підприємство універсал, інвалід, screenshot. A close up of a computer

Полтавці з вадами слуху виготовляють світильники, які заощаджують електроенергію у 2,5 – 10 разів. полтава, вади слуху, обмеженими фізичними можливостями, підприємство універсал, інвалід

У Полтаві є підприємство, яке окрім виготовлення стендів для супермаркетів та дерев’яних різьблених виробів, спеціалізується на енергоощадних світлодіодних світильниках. Це виробниче підприємство «Універсал». А головними спеціалістами з виготовлення продукції є люди з обмеженими фізичними можливостями, інформує Vpoltave.info.

Такі світлодіодні світильники давно використовують медзаклади, обласна лікарня імені М.В.Скліфосовського, Полтавський національний технічний університет. Проте полтавська продукція користується попитом не лише у себе вдома, а й по всій Україні та країнах СНГ.

«Сучасне світлодіодне освітлення допомагає економити електроенергію. У порівнянні зі звичайною лампою розжарювання йде економія у 10 разів, у порівнянні з люмінесцентною лампою у 2,5 рази економія. Світильники довговічні, даємо гарантію 2 роки», – розповідає заступник директора з комерційних питань підприємства Максим Денисенко.

Ціни на економні світильники коливаються від потужностей та використання начиння, яке закупляють закордоном. Наприклад, світильник «Універсал» 27 Вт IP54 коштує 978 грн, а з серії «Комфорт» 12 ВТ IP20 – 409 грн. Фахівець поки що не розкриває усіх таємниць, але зазначив, що зараз ведуться переговори з українським підприємством з доставки внутрішніх запчастин. А тому ціна обіцяє бути нижчою.

«Особливість наших світильників у тому, що ми використовуємо якісне начиння. Це світлодіоди фірми на алюмінієвій платі і драйвери іноземних фірм, які вважаються найнадійнішими на сьогоднішній день. Зараз спілкуємось з українським підприємством, яке виготовляє ці драйвери – вони дешевші і більш довговічні. Якщо все пройде добре, то в подальшому даватимемо гарантію на 5 років і ціна буде дешевшою за рахунок використання начиння наших українських виробників», – продовжує Максим Денисенко.

Такі світильники в основному використовуються для офісів, медичних, загальноосвітніх закладів, на міжсходових майданчиках для ОСББ, ГЖЕДів. Є ще оригінальні розробки світильників місцевого освітлення для швейного виробництва.

Загалом на підприємстві задіяно близько 100 людей з вадами слуху, які працюють над виготовленням різноманітної продукції. Щоб пояснювати специфіку роботи, разом з ними працюють перекладачі жестової мови.

Полтавці з вадами слуху виготовляють світильники, які заощаджують електроенергію у 2,5 – 10 разів. полтава, вади слуху, обмеженими фізичними можливостями, підприємство універсал, інвалід

«У нас на підприємстві є перекладачі жестової мови. В разі необхідності всі працівники з обмеженими фізичними можливостями слуху мають змогу спілкуватися, запитувати, розповідати, тобто проблем з цим не виникає. Звичайно, потрібен більший контроль за їхньою роботою, тому що людина, яка з дитинства не чує і не розмовляє, сприймає світ трішки по-іншому. Але нескладну роботу, яка не потребує якихось творчих зусиль – це у них дуже якісно і гарно виходить. Всього на підприємстві працює близько 100 осіб. Більше 50% – інваліди. Частина задіяна на виробленні світлодіодної продукції, а інші – працюють над іншими виробами», – розповідає Максим Денисенко.

Полтавці з вадами слуху виготовляють світильники, які заощаджують електроенергію у 2,5 – 10 разів. полтава, вади слуху, обмеженими фізичними можливостями, підприємство універсал, інвалід

Ліна Решетник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*