Права та нові можливості: Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю стартувала на Долинщині

Права та нові можливості: Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю стартувала на Долинщині. декада сприяння зайнятості, долинщина, консультация, інвалідність, інтеграція

Права та нові можливості: Декада сприяння зайнятості людей з інвалідністю стартувала на Долинщині. декада сприяння зайнятості, долинщина, консультация, інвалідність, інтеграція

Інтеграція громадян з інвалідністю у соціальне життя – одне з найактуальніших питань сьогодення. Найбільш ефективним шляхом його вирішення є надання можливості громадянам з інвалідністю професійно себе реалізувати та підвищити соціальний статус, досягти фінансової незалежності та поліпшити добробут.

З метою прискорення працевлаштування незайнятих трудовою діяльністю громадян з інвалідністю фахівці служби зайнятості застосовують активні форми сприяння зайнятості цих громадян та проводять різнопланові заходи.

Для комплексного консультування про права та можливості цих громадян до заходів долучаються соціальні партнери, діяльність яких пов’язана із соціальним захистом цієї категорії громадян.

Наприклад, у рамках Декади сприяння зайнятості людей з інвалідністю у приміщенні Долинського управління Кропивницької філії обласного центру зайнятості відбулась групова консультація за участі спеціалістів відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в області.

Зазначалося, що Державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню особам з інвалідністю з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені роботодавцями.

Ставши учасниками профконсультаційного заходу, особи з інвалідністю активно обговорювали питання, як підвищити власну конкурентоспроможність на ринку праці; які пропозиції роботи, у т.ч. тимчасової, пропонують місцеві роботодавці; як побудувати власну стратегію пошуку роботи; які можливості та механізми підтримки громадян, які бажають започаткувати власну справу тощо.

У рамках заходу вони оцінювали свої професійні можливості, вчились ставити перед собою професійні цілі та визначали шляхи їхньої реалізації.

Про особливості пенсійного законодавства, порядок зарахування страхового стажу, умови призначення пенсії за віком та електронні сервіси Пенсійного фонду України, які дають можливість зручно та оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, розповіли фахівці сервісного центру Управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в області.

За словами учасників заходу, прямий діалог між візитерами та представниками установ сприяє не лише підвищенню рівня поінформованості про нові можливості, а й допомагає вирішити питання, що їх турбують.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*