Рівні можливості та суспільна користь: на Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів

Рівні можливості та суспільна користь: на Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів. кіровоградщина, вакансія, працевлаштування, трудова діяльність, інвалідність, person, woman, clothing, indoor, computer, office building. A woman sitting at a desk

Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.

Інваліди складають значну соціальну групу, яка потребує особливої допомоги з боку держави. Станом на сьогодні це майже кожен двадцятий українець. Ця категорія громадян не тільки потребує соціального захисту, а й розуміння їх проблем з боку оточуючих людей, яке буде виражатись в людському співчутті і в рівному ставленні як до рівноправних членів суспільства.

Саме трудова діяльність відіграє особливу роль у подоланні наслідків інвалідності, вона створює позитивний вплив на життя інваліда, дає йому відчуття своєї необхідності для сім’ї й суспільства, сприяє реабілітації. Адже не всі інваліди шукають роботу виключно заради заробітку, – більшість з них намагається увійти в соціальну сферу, проводити час не тільки вдома але й у колективі, брати участь у суспільно корисній праці.

Гострота питань щодо сприяння зайнятості інвалідів обумовлена їх визнанням на міжнародному рівні як одного із напрямків державної політики. Право на участь інвалідів у суспільно корисній діяльності, у тому числі й на працю, передбачено у статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон).

Статтею 19 Закону установлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.

Станом на кінець листопада 2017 року, у Кіровоградській області налічується 135 актуальних вакансій призначених для працевлаштування інвалідів, які не досягли пенсійного віку. Найбільше робочих місць у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості – 56, а також у Маловисківському та Новоукраїнському районних центрах зайнятості – 18 та 13 відповідно.

За даними вакансіями, роботодавці пропонують зайнятість як на повний, так і на неповний робочий день. Що ж до заробітної плати, то шукачам роботи пропонують оплату праці від 3200 до 6900 грн.

Перелік вакансій

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*