В Офісі Омбудсмана відбувся круглий стіл «Безбар’єрність: рівні можливості доступу до якісної освіти»

В Офісі Омбудсмана відбувся круглий стіл «Безбар’єрність: рівні можливості доступу до якісної освіти». офіс омбудсмана, воєнний стан, круглий стіл, освіта, особливими освітніми потребами

В Офісі Омбудсмана відбувся круглий стіл «Безбар’єрність: рівні можливості доступу до якісної освіти». офіс омбудсмана, воєнний стан, круглий стіл, освіта, особливими освітніми потребами

9 листопада в Офісі Омбудсмана Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, керівник Секретаріату Уповноваженого Роман Романюк спільно з працівниками Офісу та командою управління Державної служби якості освіти у Київській області провели зустріч за круглим столом «Безбар’єрність: рівні можливості доступу до якісної освіти».

Учасниками зустрічі стали голова районної військової адміністрації, заступники голів РВА, голови та заступники голів з гуманітарних питань територіальних громад, начальники відділів / управлінь освіти, директори закладів освіти Київської області.

У межах здійснення парламентського контролю щодо додержання прав і свобод людини в Україні особлива увага приділяється питанню захисту прав і інтересів дітей з особливими освітніми потребами, зокрема, їхні права на інклюзивне освітнє середовище та безбар’єрний освітній простір у закладах освіти. Особливо актуальним стає цей виклик під час широкомасштабної збройної агресії.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська представила доволі цікаві та інформативні результати вивчення питання щодо організованого початку 2022/2023 навчального року в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти; акцентувала увагу на необхідності дотримання норм організації безпечного освітнього середовища у закладах освіти в умовах воєнного стану; наголосила на забезпеченні рівних можливостей доступу до якісної освіти для дітей з особливими освітніми потребами.

Учасники круглого столу мали можливість обмінятися думками, досвідом роботи, окреслили низку важливих питань для вирішення.

Офіс Омбудсмана завжди відкритий до обговорення актуальних питань, пов’язаних із правами людини.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*