У Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна (ВІДЕО)

У Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна (ВІДЕО). луцьк, кав’ярня, офіціант, працевлаштування, синдром дауна

У Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна. луцьк, кав’ярня, офіціант, працевлаштування, синдром дауна

9 січня в Луцьку розпочала роботу кав’ярня, у якій офіціантами працюють молоді люди із синдромом Дауна. Ідея створення такого закладу виникла давно, розповіла одна із співвласниць кав’ярні Олена Мельник, інформує Суспільне. За яких умов це стало можливим і як працюватимуть «сонячні» офіціанти – далі в матеріалі.

Сьогодні у Валентина Новосада перший офіційний робочий день. Він робить каву.

Валентину незабаром виповниться 19. Він – студент коледжу харчових технологій в Луцьку. Опановує фах майстра ресторанного обслуговування.

Офіціант Валентин Новосад: “Люди хочуть каву, лате або капучіно”.

Напарник Валентина – Андрій Мельник. У кав’ярні-кондитерській вони удвох працюють офіціантами.

Офіціант Андрій Мельник: “Я працюю сам. Кава, чай, еспресо. Да несу тарілки, складаю на посуд і на миски. Ні не важко працювати. Я вмію працювати”.

Андрій і Валентин – вихованці навчально-реабілітаційного центру. Сьогодні на відкриття прийшла їхня вчителька.

Директорка навчально-реабілітаційного центру Леся Волинець: “Сонячні їх недарма назвали. Тому що вони не знають, що таке підлість, агресія, в них дуже велика доброта серця, душі. Вони по життю дуже добрі діти. З роками вони стають дуже дисциплінованими, вони вміють за алгоритмом виконувати певні дії, дуже добре навчаються, працюють за зразком”.

У Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна. луцьк, кав’ярня, офіціант, працевлаштування, синдром даунаУ Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна. UA.Волинь

Відкриття першої в області «сонячної» кав’ярні стало можливим завдяки ініціативі двох сімей, які виховують молодих людей із синдромом Дауна, розповіла мама Валентина і співвласниця закладу Лариса Новосад. Каже: для їхнього працевлаштування потрібні спеціальні умови і супровід. Допомагатимуть хлопцям працювати їхні батьки.

Мама Валентина, співвласниця кав’ярні Лариса Новосад: “Не кожен підприємець готовий взяти до себе людину з інвалідністю. Треба створювати певні умови. Це певні труднощі. Коли бачиш, що нереально всім людям себе успішно реалізувати, то бачу, що самим треба створювати умови”.

Відвідувачка Інна Гачукова: “Обслуговував нас Валентин. Все прекрасно. Я в захваті. Вони дуже довго виношували цю ідею. 00:21 це просто прекрасно відкриття такої кав’ярні в центрі міста, де будуть працювати «сонячні діти». Надзвичайно рада за них. Бажаю тільки успіху і процвітання”.

Перед тим, як почати роботу у кав’ярні-кондитерській, офіціанти з синдромом Дауна 2 тижні стажувалися, каже співвласниця Олена Мельник. Нині їхній робочий день триватиме 4 години. Весною, говорить Олена Мельник, тут планують провести стажування ще для десяти таких молодих людей.

Мама Андрій, співвласниця кав’ярні Олена Мельник: “З багатьох прикладів, які існують в світі, я бачу, що тут найуспішніше такі люди можуть себе реалізувати. Можуть бути ще супермаркети, пекарні. Ми пробували ще різні варіанти, але маємо такі гарні приклади в Польщі кафе де працюють сонячні люди”.

Регіональна представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Любов Сітовська: “Це чудова ідея, цей заклад є зразком для всіх областей. В кожній області повинен бути такий заклад. Реалізація права на працю – чудова ідея особливо для людей з інвалідністю”.

Заступниця начальника відділу статистики і прогнозу обласного центру зайнятості Наталія Будчук розповіла Суспільному, за 2019-ий рік до установи звернулося більше ніж 1,5 тисячі людей з інвалідністю, працевлаштувалася 371.

У Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна. луцьк, кав’ярня, офіціант, працевлаштування, синдром даунаУ Луцьку відкрили кав’ярню, у якій працюють люди з синдромом Дауна. UA.Волинь

Лариса Літвицька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*