Зайнятість – інтеграція осіб з інвалідністю в суспільство

Зайнятість – інтеграція осіб з інвалідністю в суспільство. працевлаштування, суспільство, центр зайнятості, інвалідність, інтеграція

Зайнятість – інтеграція осіб з інвалідністю в суспільство. працевлаштування, суспільство, центр зайнятості, інвалідність, інтеграція

Успішне працевлаштування Олексія Кулака – приклад вдалої інтеграції особи з інвалідністю в суспільство та результат ефективної роботи кар’єрних радників Магдалинівської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості

Питання працевлаштування і трудової зайнятості є одним з головних питань у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю, оскільки це дає їм змогу інтегруватися у суспільство та залучитися до системи соціально-економічних відносин.

Фахівці Магдалинівської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості активно займаються працевлаштуванням людей з інвалідністю та адаптацією їх на ринку праці.

Трудова діяльність для людини з інвалідністю – можливість забезпечити своє економічне існування та реалізувати своїх здібності. Трудова діяльність дозволяє громадянину відчувати себе повноцінною особистістю, усвідомлювати свою індивідуальність та затребуваність. Тому, доступ людей з інвалідністю до зайнятості є одним із ключових чинників для розвитку їх як особистості та є позитивним фактором для розвитку суспільства в цілому.

Одним з успішних прикладів реалізації власних можливостей та здібностей є історія життя мешканця с. Шевське Магдалинівського району Олексія Кулака.

Маючи інвалідність, хлопець здобув вищу освіту за спеціальністю «комп’ютерні науки». «Коли хочеш чогось досягти, то саме життя робить крок назустріч. Я намагаюсь жити за цим принципом», – зауважив Олексій.

Самостійний пошук роботи, на жаль, не дав позитивних результатів, питання працевлаштування ускладнювалося ще й станом здоров’я. За рекомендаціями лікарів Олексію можна працювати лише програмістом чи системним адміністратором. Безробітний звернувся до Магдалинівської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості і результат не забарився. Кар’єрний радник запропонував Олексію вакансію інженера – електроніка у Комунальному закладі освіти «Магдалинівського навчально – реабілітаційного центру». Після стажування на робочому місці Олексій приступив до роботи на посаді інженера – електроніка.

«Люди з особливими потребами можуть ефективно працювати, бо їх прагнення досягти успіху порівняно вище, ніж у інших. У таких людей варто повчитися наполегливості. Вони вкладають душу у свою працю, оскільки для них спілкування з людьми й соціальний статус, пов’язані з роботою, часто є важливішими, ніж для інших», – відзначала директор КЗО «Магдлалинівського навчально – реабілітаційного центру Надія Милосердова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*