На Сумщині відбувся круглий стіл «Інтеграція осіб з інвалідністю до суспільного життя»

На Сумщині відбувся круглий стіл «Інтеграція осіб з інвалідністю до суспільного життя». сумщина, уповноважений вру, круглий стіл, моніторинг, інвалідність

На Сумщині відбувся круглий стіл «Інтеграція осіб з інвалідністю до суспільного життя». сумщина, уповноважений вру, круглий стіл, моніторинг, інвалідність

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області Дмитро Бойченко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Марина Єжкун та керівники громадських організацій осіб з інвалідністю «Рука допомоги м. Суми » Олег Габ та «Ініціативи Слобожанщини» Анатолій Сасса провели круглий стіл «Інтеграція осіб з інвалідністю до суспільного життя».

Під час круглого столу обговорили проблемні питання, виявлені під час моніторингу ухвалених місцевою радою нормативно-правових та розпорядчих документів. Йшлося про ігнорування Сумською міською радою висновків та рекомендацій комітету доступності під час прийняття та затвердження комплексної програми «Охорона здоров’я на 2021-2023 роки» та цільової програми соціальної підтримки осіб з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних, на 2021-2023 роки, неналежний стан організації громадських обговорень та слухань, що передували затвердженню таких програм, відсутністю контролю з боку міської влади за якістю виконання ремонтних та робіт під час реконструкції дорожнього покриття в центральній частині міста.

Дмитро Бойченко поінформував присутніх про результати моніторингових візитів, які здійснювались представництвом Уповноваженого в області, у тому числі щодо забезпечення прав громадян на якісні медичні послуги в умовах децентралізації, моніторинги архітектурної доступності закладів охорони здоров’я, судів, центрів надання адмінпослуг, приміщень міських рад та надані рекомендації про усунення виявлених порушень.

Марина Єжкун розповіла про просвітницькі заходи, спрямовані на подолання нетолерантного ставлення до осіб з інвалідністю та запобігання дискримінації за будь-якими ознаками.

Анатолій Сасса доповів про відсутність зрушень в питанні облаштувань світлофорних груп міста Суми звуковими сповіщувачами, яке неодноразово порушувалося представниками різних громадських об’єднань. Олег Габ наголосив на проблемі відсутності комплексного підходу до вирішення питань медичного обслуговування осіб з інвалідністю, особливо в умовах пандемії.

За результатами круглого столу було досягнуто домовленостей про продовження співпраці та консолідації зусиль, спрямованих на захист конституційних прав, свобод і законних інтересів людей з інвалідністю в усіх сферах суспільного життя.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*