Центр реабілітації дітей-інвалідів запрацював «на повну»!

1 18 5 954126 2. дітей-інвалідів, особливими потребами, реабілітації

  1 18 5 954126 1Полтава. «Діти – майбутнє України»! Соціальна ініціатива Президента Віктора Януковича в нашому місті набуває конкретних форм по багатьом напрямкам, одним з яких є забезпечення необхідним лікуванням та реабілітацією малечі з особливими потребами.

Вже три місяці реконструйований міський центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів працює «на повну». Щоб підбити перші підсумки роботи та окреслити завдання на майбутнє, розглянути проблемні питання в стінах закладу відбувся круглий стіл за участі начальника управління соціального розвитку Полтавського міськвиконкому Наталії Бондаренко, директора закладу Людмили Лисенко, представників батьківського комітету та громадських організацій.

У відновленому центрі з пацієнтами з особливими потребами працюють досвідчені лікарі та педагоги – вони можуть при потребі корегувати вид терапії.

– Зараз на обліку перебуває 136 дітей, – розповіла директор міського центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів Людмила Лисенко. – Якщо врахувати усіх дітей, які в нас отримували послуги, то станом на 1 вересня їх налічується 181. На сьогодні сформовані шість основних груп за віковими принципами та нозологічними ознаками: по дві групи з ДЦП та захворюваннями нервової системи, ще дві – для аутистів та малечі з синдромом Дауна. У центрі з ними працюють щодня з 9 до 13 години. За цей час діти встигають відвідати 7 різних занять: з педагогічної та психологічної корекції, фізичного виховання, позайматися з логопедом та за індивідуальними цілями, просто поспілкуватися один з одним, що є дуже важливим саме для їх соціальної реабілітації. Крім того, центр приймає маленьких полтавців амбулаторно. З ними теж працюють логопед та вчитель-реабілітолог, надаються індивідуальні послуги з фізичної реабілітації. З початком опалювального сезону в центрі запрацює бальнеологічне відділення. Найближчим часом будуть організовані заняття з музичним керівником та організована гурткова робота.

Так як Центр саме соціальної реабілітації, продовжує Людмила Ігорівна, то передусім основне його завдання – це соціальна адаптація, можливість пристосувати дитину до нашого повсякденного життя, інтегрувати її до подальшої освіти в садочки і в школи. Безперечно, в реконструйованому та обладнаному центрі для цього є умови.

– На капітальну реконструкцію закладу витрачено всього понад 7 млн. гривень, в тому числі 2 млн. 195 тис. грн. – з міського бюджету, – говорить Наталія Бондаренко. – Якщо порівнювати штат закладу до реконструкції і зараз, то він збільшився фактично вдвічі. Але групи ще формуються, то ж, якщо діточок більшатиме, то й штат зростатиме.

На балансі Центру є спеціально обладнаний транспортний засіб, який здійснює підвезення дітей до закладу, до 19-ї школи, НВК № 26. Втім одного такого замало, це і є одне з найактуальніших питань Центру на сьогодні:

– По транспорту в нас дійсно є питання, бо всім треба в один і той же час діставатися до центру реабілітації, – каже Наталія Михайлівна. – Більше того, діти їздять з Яківців, Климівки та інших віддалених районів. Часто звертаються батьки дітей-інвалідів, які хотіли б, щоб їхніх дітей возили на процедури. Наразі міська влада працює над вирішенням цього питання.

Відгуки батьків про діяльність Центру тільки найкращі. Тетяна Резютіна, мама одного з хлопчиків, що відвідує заклад, говорить, що сьогодні тут діти з особливими потребами отримують ті послуги, про які раніше в Полтаві навіть мова не йшла. Підтвердженням тому є ті позитивні зрушення в здоров’ї дитини, які помітні вже сьогодні. З окремою вдячність батьки говорять про працівників центру:

– Видно як люди віддають себе, жодної секунди не відволікаються. Вони повністю з дітьми, а діти дуже важкі, забирають чимало енергії, – говорить Тетяна. – За їх роботу треба ставити лише «відмінно»!

Полтавська міська рада +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*