Медичне забезпечення інвалідів Сумщини здійснюється на базі індивідуальної програми реабілітації

1 17 5 bakterii kletki 2436. реабілітації, інвалідів

14.02.2014. На сьогоднішній день у Сумській області 53 482 інваліда та 3 256 дітей-інвалідів, які знаходяться під наглядом лікувально-профілактичних закладів. Частина осіб цієї категорії в загальній структурі населення становить 4,7%, серед яких інвалідів – 52,9% осіб, які потребують сторонньої допомоги, тобто мають тяжку інвалідність І-ІІ групи.

У 2013 році в Сумській області вперше визнано інвалідами 3 565 осіб, у тому числі 2 937 – працездатного віку, що складає 82,4%. Показник первинного виходу на інвалідність серед дорослого населення становить 37,0 випадків на 10 тисяч населення, серед працездатного – 45,2 випадків.

За рахунок роботи амбулаторно-поліклінічних служб і диспансеризації населення питома вага тяжких груп інвалідності за останні роки зменшилась, зокрема, серед дорослого населення – на 2,8%, серед працездатного – на 2,7%. У структурі первинної інвалідності по класах хвороб перші три місця незмінно займають новоутворення, хвороби системи кровообігу та кістково-м’язевої системи.

Медичне забезпечення інвалідів здійснюється на базі індивідуальної програми реабілітації, яка розробляється фахівцями медико-соціальних експертних комісій по кожному інваліду. Протягом 2013 року видано 12 545 індивідуальних програм реабілітації, охоплення інвалідів програмами складає 99,9%. Реалізація програми базується на принципах індивідуальності, послідовності, комплексного підходу в тісній співпраці з лікувально-профілактичними закладами, департаментом соціального захисту населення, центрами зайнятості та фондом соціального захисту населення.

Медичне обслуговування інвалідів в області проводиться в амбулаторно-поліклінічних умовах реабілітаційними комісіями, тільки за минулий рік комісії оглянули 29 711 хворих. У рамках програми «Про реабілітацію інвалідів в Україні» в медичних закладах області функціонує 54 пункти прокату засобів догляду за важко та хронічно хворими інвалідами. Пункти прокату укомплектовані милицями, палицями, підкладними кругами та засобами пересування (інвалідні візки, ролатори, ходунки).

Лікувальні заклади забезпечені функціональними ліжками. З метою якісного та своєчасного оздоровлення інвалідів в лікувально-профілактичних закладах області виділено 688 ліжок, які виконують функцію реабілітаційних.

Згідно рекомендацій медико-соціальних експертних комісій протягом минулого року в області отримали відновне лікування більше 20 тисяч хворих та інвалідів. Медична реабілітація є підготовчим періодом до проведення професійної реабілітації інвалідів і перехідним етапом до вищої форми реабілітації – соціальної, тобто повноцінної інтеграції людей з інвалідністю у суспільстві. Професійна реабілітація кожного інваліда спрямована на відновлення колишніх або придбання нових навичок чи професій і подальше раціональне працевлаштування.

Фахівцями обласного Центру медико-соціальної експертизи за 2013 рік видано рекомендації на працевлаштування 1 340 особам з особливими потребами, на профнавчання – 432. У центри зайнятості передано індивідуальні програми реабілітації для працевлаштування 931 інваліда, контроль за якими здійснюється медико-соціальними експертними комісіями та частково реабілітаційними комісіями лікувальних закладів. За результатами минулого року на перевірених 103 підприємствах області 2 618 інвалідів, працевлаштованих згідно їх фізичних та інтелектуальних можливостей, тобто питома вага працевлаштованих інвалідів зросла з 30,0% до 35,3% від потреби.

У лікувально-профілактичних закладах області діє система «єдиного вікна», в усіх медичних установах, з метою повного та своєчасного обстеження, виділено окремий день для прийому інвалідів. Лікарсько-консультативні кабінети розташовано на першому поверсі медичних закладів, також облаштовано місця загального користування для осіб з особливими потребами, тобто встановлено пристосування для відчинення вхідних дверей, розширення дверей для проходження колясок, розміщено меблі для сидіння, перила та поручні.

Прес-служба МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України

Одна репліка к “Медичне забезпечення інвалідів Сумщини здійснюється на базі індивідуальної програми реабілітації”

  1. Карлос :

    Радует, что жизнь и здоровье инвалидов не пущена на произвол. За ними ведется четкий контроль со стороны МОЗ. Для каждого человека разрабатывается индивидуальная программа лечения и реабилитации. Так только за 2013 год было выдано 12 545 индивидуальных программ реабилитации, а охват инвалидов программами составил 99,9%. Это отличные показатели.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*