У Вінниці з’явиться перший в Україні муніципальний центр реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями

1 04 5 U-Vinnyci-zyavyt tumth390x272 2. обмеженими фізичними можливостями, реабілітації

  1 04 5 U-Vinnyci-zyavyt tumth390x272 1

Наразі триває реконструкція приміщення колишнього дитсадка, яке довгий час стояло пусткою. На ремонт міська влада виділила 7 млн грн., проте гроші потрібні будуть ще на обладнання. Планується, що у «Гармонії», таку назву носитиме центр, будуть тренажерні зали, комп’ютерна кімната, майстерня, а також студія танців для людей на візках.

У приміщенні колишнього дитячого садочка на вулиці Винниченка, яке довгий час було занедбаним і пустувало, відкриють Центр соціально-психологічної реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія». Будівництво на деякий час було заморожено через нестачу грошей, але в цьому році фінансування було відновлено, і реконструкція вже на завершальній стадії.

У новому приміщенні центр матиме в своєму розпорядженні перший та підвальний поверхи, загальною площею 820 м2. На першому поверсі буде комп’ютерна кімната для навчання та пошуку інформації, приміщення для індивідуальної соціально-психологічної реабілітації та для роботи психолога з групою, зал для зборів, в тому числі й для навчання волонтерів, для роботи з практикантами ВУЗів. А також – магазин для розміщення сувенірної продукції та презентації послуг, які можуть надавати майстри з обмеженими фізичними можливостями жителям міста.

У підвальному поверсі буде тренажерна зала для фізичної реабілітації дітей та молоді на візках, міні-спортивна зала для ігрових та спортивних форм роботи. Розташовуватиметься тут й кімната легкого ремонту та приміщення для зберігання крісел-колясок, майстерня по ремонту візків та навчанню людей безпечно ними користуватись. У актовій залі проводитимуться масові заходи, конференції, заняття школи танців на візках.

Приміщення вже утеплили, завершили монтувати систему опалення, проводки кондиціонування, а також пошпаклювали стіни та поклали плитку. Роботи фінансує міський бюджет, також у мерії обіцяють, що виділять гроші на обладнання.

«В цілому ми зараз виходимо на оздоблювальні ремонтні роботи, облаштування плитки тощо. Я в першу чергу хочу подякувати за активну позицію саме Раїсі Панасюк, яка є двигуном інклюзивного процесу в місті. Спілкуючись з нею ми дізналися про багато цікавих і гарних нових ідей, як от наприклад, продаж сувенірної продукції, студія танцю на візках тощо. Взагалі, люди з обмеженими фізичними можливостями зможуть знайти тут для себе заняття за інтересами, а саме головне – спілкування, розвиток та обмін думками. Тут буде створено комфортні умови для людей з обмеженими фізичними можливостями, і це буде іще одним прикладом реалізації заходів, передбачених у нашій Стратегії «Вінниця – 2020», – каже в.о. міського голови Сергій Моргунов.

Центром реабілітації та ходом ремонту опікується громадська організація «Гармонія» та її фундатор Раїса Панасюк. Саме за її ініціативи тут з’являться гуртки за інтересами, майстерні, а також унікальна в Україні студія танців на візках. «Цей центр стане зразком створення доступного середовища. Якщо людина сіла в інвалідний візок, потрібно, щоб вона не думала, що життя завершується, а могла завітати в центр, отримати тут комплекс реабілітаційних послуг, побачити, як вона може облаштувати своє житло, щоб їй було зручно і комфортно жити у такому стані. Адже життя не завершується і може бути цікавим. Взагалі, центри для реабілітації в Україні є різні, але вони не такі як буде наш, де комплексно об’єднано послуги. Також ми хочемо, щоб його відвідували не лише люди з інвалідністю, щоб сюди було цікаво прийти громадським діячам, волонтерам, вінничанам, адже тут є хороша актова і конференц-зала. Хочемо, щоб люди з інвалідністю залучалися до активної діяльності громади міста. Адже лише таким чином ми зможемо створювати інклюзивне середовище, у якому є місце для кожної людини, а саме таким є наше місто», – каже Раїса Панасюк.

За словами Раїси Панасюк, у закладі зможуть займатись не лише люди на візках, а й з порушенням слуху та зору. Завершити реконструкцію планують до кінця року, і центр стане ще одним прикладом заходів, передбачених у Стратегії розвитку міста «Вінниця – 2020».

Вінницька державна телерадіокомпанія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*