Центр реабілітації “Крок” у Рівному оновлюється, щоб краще допомагати дорослим і дітям із порушеннями опорно-рухового апарату

Центр реабілітації “Крок” у Рівному оновлюється, щоб краще допомагати дорослим і дітям із порушеннями опорно-рухового апарату. рівне, допомога, соціалізація, центр реабілітації крок, інвалідність

Центр реабілітації “Крок” у Рівному оновлюється, щоб краще допомагати дорослим і дітям із порушеннями опорно-рухового апарату. рівне, допомога, соціалізація, центр реабілітації крок, інвалідність

Рівненський міський центр комплексної реабілітації осіб і дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» є реабілітаційною установою для осіб і дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності з порушенням опорно-рухового апарату, які зареєстровані й мешкають у Рівному.

Центр функціонує з 1993 року. За цей період змінювались його назви, структура, фахівці й керівництво, та незмінними залишаються мета діяльності і цільова спрямованість – це відновлення втрачених рухових функцій, підтримка здоров’я й покращення самопочуття осіб з інвалідністю шляхом здійснення комплексу реабілітаційних заходів.

Реабілітація спрямована на надання своєчасної та ефективної корекційної, соціальної, психологічної допомоги, проведення відновної терапії, створення умов для всебічного розвитку осіб і дітей з інвалідністю, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнень, їх соціалізацію.

До здійснення реабілітації залучаються досвідчені лікарі: ортопед-травматолог і невропатологи, фахівці з фізичної, психологічної реабілітації, реабілітолог, дефектолог, педагоги, які в своїй роботі застосовують новітні технології та методики.

Щорічно майже 2000 осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату (серед яких 300 дітей) отримують понад 40 видів послуг, серед яких маніпуляції, ЛФК, фізпроцедури, лазеротерапія, озокеритолікування, парафінолікування, масажі, фіточаї та індивідуальні заняття з педагогами, хореографом, соціальним педагогом тощо.

Зарахування до Центру «Крок» проводяться за рішенням утвореної реабілітацій­ної комісії на підставі поданих документів, детальний перелік яких розміщений на офіційному сайті управління праці та соціального захисту населення rivnesoc.qov.ua.

В умовах вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, робота Центру «Крок» переведена в спеціальний режим. Прийом відвідувачів здійснюється за попереднім записом на відповідну годину, з дотриманням необхідних санітарно- епідеміологічних умов.

Телефон реєстратури – 0674754750.

Нині в Центрі «Крок» обліковується 1932 особи з інвалідністю, серед яких І групи – 288, ІІ групи – 521, ІІІ групи – 844, дітей – 279.

Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного:

– Центр «Крок» утворений Рівненською міською радою та фінансується з міського бюджету.

Окрім видатків, які затверджуються на забезпечення безперебійної роботи Центру, таких як утримання установи (оплата комунальних послуг і енергоносіїв), оплата праці працівників і здійснення нарахувань на неї, придбання матеріалів і медичних препаратів, щороку з міського бюджету виділяються кошти на поліпшення матеріально-технічної бази Центру. До прикладу, в 2018 році на суму 103,9 тис. грн. придбано реабілітаційний тренажер, засоби для відновлення навиків ходьби та реабілітаційний комплекс, які використовуються в процесі реабілітації осіб з інвалідністю, побутова техніка: пральна машина та пилосмок. Крім того, капітально відремонтовано приміщення відділення ранньої соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Центру «Крок», що розташоване на вул. Крушельницької, 44. Тут замінили системи опалення, каналізації, освітлення, підлогу, вікна і двері. Загальна вартість ремонту – 732,1 тис. грн.

Торік на суму 50 тис. грн. придбано парафінонагрівач ПН-12, апарат для д’арсонвалізації «Корона-С» з комплектом електродів та апарат низькочастотної електротерапії «Радіус-1» (режими: СМТ, ДДТ, ГТ) з комплектом електродів з графітової тканини.

Цього року було виділено 1316,6 тис. грн. Розпочали капітальний ремонт у приміщенні, розташованому на вул. Чорновола, 40. На мою думку, по завершенню ремонту ми спільно зможемо досягти вищих результатів реабілітації рівнян з інвалідністю, адже створення комфортних умов у Центрі не тільки підвищить ефективність роботи його працівників, а й сприятиме покращенню самопочуття його відвідувачів.

“7 днів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*