На Запоріжжі реалізується соціальний проєкт для нечуючих людей

На Запоріжжі реалізується соціальний проєкт для нечуючих людей. запоріжжя, відеозв’язок, нечуючий, порушення слуху, проєкт

На Запоріжжі реалізується соціальний проєкт для нечуючих людей. запоріжжя, відеозв’язок, нечуючий, порушення слуху, проєкт

Людям з порушеннями слуху не завжди самостійно вдається викликати невідкладну медичну допомогу чи поліцію, отримати консультацію в державних інституціях, комунальних установах та закладах. Забезпечення доступності для таких людей має вирішальне значення, оскільки безпосередньо впливає на користування ними всім спектром прав людини.

До обласної державної адміністрації звернулась громадська організація «Громадський рух «Соціальна справедливість», що створила «Центр соціального супроводу нечуючих людей щодо співпраці в рамках проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих». Робота спеціалістів центру базується на програмному забезпеченні, яке дозволяє встановлювати відеозв’язок з нечуючою людиною, здійснює переклад жестовою мовою і навпаки.

Спеціалісти Департаменту соціального захисту населення ОДА ознайомилися з особливостями роботи програмного забезпечення протягом онлайн-наради, в якій також взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Під час онлайн-наради заступник директора Департаменту Ірина Разуваєва наголосила на тому, що вирішення питання доступності для кожної людини з інвалідністю має свої особливості в залежності від нозології. Секретар громадської організації Антон Гулідін зробив презентацію змісту проєкту і відповів на питання щодо умов запуску сервісу з обслуговування людей з порушенням слуху в установах та області.

Довідково.

За даними ВООЗ у світі налічується майже 5 % людей, які мають помірні або важкі порушення слуху. В Україні кількість таких осіб складає щонайменше 2 мільйони 220 тисяч з них спілкуються жестовою мовою. У Запорізькій області проживає більше 120 тисяч осіб з інвалідністю, серед них і особи з порушенням слуху та нечуючі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*