Днями для українських військових запрацювало надсучасне відділення реабілітації. Кореспондент АрміяInform побував на презентації медичного закладу, щоб поспілкуватись з військовими, які наразі відновлюють втрачене на російсько-українській війні здоров’я.
Презентацію Центру для керівників медицини Київщини, представників ЗМІ та виконувача обов’язків Голови Київської облради провів завідувач відділення післягострої та довготривалої реабілітації стаціонару Київського обласного Центру реабілітаційної медицини Ростислав Андрусенко. Він повідомив, що завдяки фінансовій підтримці родини українського бізнесмена вдалось вчасно відремонтувати приміщення лікарні, забезпечити його сучасним медичним обладнанням та іншим устаткуванням, що забезпечує його інклюзивність.
Як повідомив Ростислав Андрусенко, в колишній обласній лікарні створені умови надання реабілітаційних послуг на рівні провідних європейських центрів. Реабілітаційне відділення для відновлення українських військових укомплектовано сучасним імпортним медичним обладнанням, тренажерами для відновлення втрачених фізичних можливостей. Передбачена можливість тривалого перебування у стаціонарі, для харчування та задоволення санітарно-гігієнічних потреб.
Центр розрахований на 50 ліжок. Уже встановили 30, які вже займають українські військові. Фахові фізичні терапевти за співпраці з іншими медичними спеціалістами Центру надають українським захисникам професійну допомогу з реабілітації за сучасними методиками. В Центрі психологи допомагають долати важкі психологічні травми, що дістали військові внаслідок бойових дій, контузій, ампутацій, фантомних болів тощо.
— До певного періоду часу Міністерство охорони здоров’я України розглядало цей заклад як провідний центр реабілітації країни. За всіма вимогами, зокрема територіального розміщення, наявних площ тощо він відповідав загальнодержавному стандарту, — розповів виконувач обов’язків голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський. — Цей медичний заклад створювався саме під лікування людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Сьогодні ми, спираючись на традиції, досвід медичного персоналу та нагальну суспільну потребу, вирішили перепрофілювати лікарню саме під Київський обласний Центр реабілітаційної медицини.
Створення надсучасного центру реабілітації в столичному регіоні стало можливим завдяки синергії державного та громадського секторів. За підтримки національного проєкту RECOVERY Віктора та Олени Пінчук у Центрі, окрім лікування та реабілітації тяжкопоранених, запланована реалізація програми з протезування. Про це розповіла під час презентації центру виконувач обов’язків Генерального директора «Київського обласного Центру реабілітаційної медицини» Марія Кисельова.
— Реабілітація не можлива без неврологів, хірургів, кардіологів та інших фахівців профільного закладу, яким є наша лікарня, — зауважила Марія Кисельова. — Наші військові пацієнти нестабільні та потребують постійної підтримки всього персоналу, якому ми дуже вдячні. Ми вивчаємо питання розміщення в нашому Центрі відділення для спінальників. Що стосується поліклініки, то вважаю її потужним інструментом для співпраці зі страховими компаніями, який має принести додаткові кошти для Центру. Наразі, ми розуміємо, в якому незадовільному стані фінансова ситуація, тому працюємо у цьому напрямку також.
— Реабілітологам дуже велика подяка. Лікарі слідкують за нами: чи вчасно поїв, як спав. Хочеться висловити окрему подяку завідувачу відділення пану Ростиславу, — говорить український військовий Олександр, який боронить Батьківщину від російської агресії з 2014 року. — На ньому лежить велика відповідальність! Поясню. Одна справа бути завідувачем у цивільній лікарні, а інша — мати справу з військовими, які повернулись з «бойових». Але він справляється і ми його дуже поважаємо.
Київський обласний Центр реабілітаційної медицини став шостим з 12 запланованих у рамках національної програми RECOVERY реабілітаційних закладів, що наочно демонструє усьому світові єдність українського суспільства, його вдячність українським захисникам, Збройним Силам України.
Анатолій Бальчос
Фото: Дмитро Юрченко