Досвід Харкова у роботі по реабілітації дітей з розумовими вадами готові впроваджувати на території області (ВІДЕО)

Досвід Харкова у роботі по реабілітації дітей з розумовими вадами готові впроваджувати на території області (ВІДЕО). дітей-інвалідів, реабілітації

1_12_2_thumb-article-390x292-da04

10 жовтня Всесвітній День психічного здоров`я, що був започаткований 24 роки тому для з тим, щоб привернути увагу громадськості до проблем реабілітації і соціальної адаптації людей з інтелектуальною недостатністю. У Харкові вже як 15 років працює Центр для дітей-інвалідів “Промінь”. Як і чим живе сьогодні Центр, що необхідно ще аби допомога дітям з розумовими вадами була більш дієвою дізнавались депутати постійної з питань соцзахисту населення міської ради.

Сьогодні вони малюють можна сказати високохудожні картини фарбами і навіть бісером. А ще кілька років тому ледве тримали в руках пензлик та голку. Все це, кажуть фахівці, результат кропіткої роботи з розвитку дрібної моторики, що є одним із методів реабілітації дітей, які мають розумові та фізичні вади.

Вікторія викладач центру реабілітації дітей-інвалідів “Промінь”

Рука это орган речи, а речь это мышление и от того насколько мы развиваем моторику, мы развиваем мышление. Это всё на развитие фантазии, она ведь у них полностью отсутствует изначально, они сами не могут этого сделать.

А ще більшість з них не могли розмовляти і рухатися. Сьогодні декламують вірші, танцюють і займаються хоровим співом. І це ще один метод реабілітації – арт-терапія. Результати роботи фахівців центру дітей-інвалідів “Промінь” наочні. Втім, зазначають, є і потреби : у покращенні матеріально-технічної бази, ремонті приміщень, потрібен і шкільний автобус.

Світлана Горбунова-Рубан заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

Все эти моменты мы решили показать нашим депутатам в связи с тем, что в бюджетный вопрос мы будем включать все наши потребности, мы будем аргументировать почему нам надо сделать ремонт, почему нужно приобрести транспортное средство. И вы же знаете лучше один раз увидеть, чем сто раз услышать.

Роботу співробітників Центру важко переоцінити, кажуть фахівці, адже вони навчають цих дітлахів жити як всі. Тож такий досвід Харкова в питанні реабілітації дітей-інвалідів вже готові впровадити і на обласному рівні.

Юрій Шпарага директор Департаменту соціального захисту населення

Харьков, территориальная громада и если на её примере строить отношения с такими детьми, то как это сделать в территориальных громадах. Поэтому ещё раз повторюсь опыт этот положительный для области сегодня, тот опыт, который накоплен здесь, бесспорно его надо распространять.

Адже і в області тисячі дітей, які мають розумові вади потребують підтримки і допомоги.

https://www.youtube.com/watch?v=YA4j4_7bjmQ#action=share

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*