Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди (ФОТО)

Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди (ФОТО). миколаїв, центр соціальної реабілітації відновлення, бездомний, суспільство, інвалідність

Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди. миколаїв, центр соціальної реабілітації відновлення, бездомний, суспільство, інвалідністьЧоловік у Центру соціальної реабілітації “Відновлення” годує тварину. Миколаїв. 9 грудня 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

В одному з миколаївських центрів соціальної реабілітації впровадили систему автономного енергозабезпечення. Будівлі на території центру мають свої окремі пічки, генератори та подачу питної води. Водночас тут тримають понад 15 голів худоби, сезонно вирощують овочі та зелень. Майже всією господарською діяльністю займаються клієнти центру.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Центру соціальної реабілітації “Відновлення” Володимир Тимошенко.

На момент перебування в Центрі кореспондентів, світла в закладі не було. Без електрики їжу готують на пічці з двома конфорками, робоча поверхня яких регулюється в залежності від об’єму каструль, пателень або казанів.

“Сьогодні в нас на сніданок була вівсянка з підливкою. На обід в нас розсольник і на вечір в нас каша ячна з підливкою”, — розповіла кухарка Анастасія.

Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди. миколаїв, центр соціальної реабілітації відновлення, бездомний, суспільство, інвалідністьКухня в Центрі соціальної реабілітації “Відновлення”. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Поряд з кухнею клієнти центру пилять та колють дрова. Доки перша черга людей їсть, інші працюють. Потім вони міняються.

Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди. миколаїв, центр соціальної реабілітації відновлення, бездомний, суспільство, інвалідністьЛюди рубають дрова. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Без діла тут майже ніхто не сидить, говорить директор закладу Володимир Тимошенко.

“Наша мета, щоб ці люди, безхатченки, які потрапляють до нас у Центр, виходили з нього не як тягар для суспільства. Не як споживачі: “Ви кружляйте мене і робіть для мене щось”. А щоб ці люди, виходячи з нашого притулку, робили щось корисне для суспільства”, — сказав Володимир Тимошенко.

На випадки, коли світла немає, а воно потрібне, тут є декілька генераторів. Один забезпечує циркуляцію води в системі опалення. Інші вмикаються для різних побутових цілей. Холодно тут не буває, говорить Володимир Тимошенко. Котел, який забезпечує теплом основний корпус центру, твердопаливний та від наявності світла в мережі не залежить.

Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди. миколаїв, центр соціальної реабілітації відновлення, бездомний, суспільство, інвалідністьПтахи на території Центру. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Геннадій потрапив до центру на початку 2022 року. Чоловік опікується худобою, птицями. Коли корови дають достатньо молока, виготовляє вершки та сир.

“Я тваринок люблю, вони мене також люблять. Тому ми якось прив’язуємось. Вони бачать, що я нормальний, працьовитий. Корова та інша худоба, вона бачить людину наскрізь, яка вона, хороша чи погана”, — поділився Геннадій.

Хто розбирається в будівельній справі — зводять хол перед входом в основну будівлю.

Майже десять людей задіяні на фасуванні та розвезенні гуманітарної допомоги селами Миколаївщини та Херсонщини.

“Кожного ранку о 8:30 ми збираємось. Готуємося і ближче до обіду вже веземо цю допомогу”, — каже директор Центру.

Миколаївський центр соціальної реабілітації. Як живуть люди. миколаїв, центр соціальної реабілітації відновлення, бездомний, суспільство, інвалідністьГород в Центрі соціальної реабілітації “Відновлення”. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Раніше клієнт Центру, а тепер соціальний працівник Олександр показує та розказує, що зростає на місцевих городах у теплу пору року.

“Тут овочеві культури: кабачки, гарбузи, помідори, огірки. Далі баштан. Щавель, редиска, цибуля, часник, петрушка, кріп”, — розповів Олександр.

Станом на 9 грудня на утриманні Центру перебувають понад 80 людей, їх кількість щодня змінюється. Хтось їде, когось навпаки сюди привозять. Основний контингент — бездомні громадяни та люди з інвалідністю. З початком повномасштабної війни додались внутрішньо переміщені особи, станом на 9 грудня їх близько десяти, говорить Володимир Тимошенко.

Ольга Ворошилова, Олександр Гордієнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*