Міста-побратими допоможуть Франківську облаштувати реабілітаційний центр за 3 млн євро

Міста-побратими допоможуть Франківську облаштувати реабілітаційний центр за 3 млн євро. івано-франківськ, реабілітаційний центр, допомога, місто-побратим, проєкт

Міста-побратими допоможуть Франківську облаштувати реабілітаційний центр за 3 млн євро. івано-франківськ, реабілітаційний центр, допомога, місто-побратим, проєкт

Днями мер Івано-Франківська зустрівся онлайн з представниками міст-побратимів, з якими обговорювалося створення реабілітаційного центру на Софіївці.

Про це Руслан Марцінків розповів у етері на “Західного полюсу”, пише Галка.

Він поділився, що п’ять міст-побратимів підтримали ідею створення у Франківську реабілітаційного центру і виявили бажання допомогти.

“Франківськ – тилове місто. У нас дуже багато хлопців з інших міст, які реабілітуються зараз. Тому потрібна допомога з ремонтом і обладнанням”, – каже Марцінків.

Вартість облаштування реабілітаційного центру – три мільйони євро. Тому, у місті Кліші, що поблизу Парижу, планують провести благодійний аукціон, де збиратимуть кошти на центр.

Заступник мера Святослав Никорович розповів Галці, що мова йде про приміщення-довгобуд на вулиці Софіївка, 39.

“Це приміщення потрапило на баланс центральної міської лікарні. Вона зробила проєктно-кошторисну документацію, яка зараз на фінішній експертизі. Також ми відвідували львівські реабілітаційні центри та вивчали їхній досвід роботи. І вже хочемо запускати такий в Франківську”, – ділиться Никорович.

Наразі Никорович не може сказати назви міст-побратимів, оскільки ще не укладені ніякі договори. Каже, зараз триває реєстрація благодійного фонду, після завершення якої, мова йтиме про договори з містами.

“У нас затримка з благодійним фондом. Проєкт ми презентували, а фонд ще на стадії реєстрації. Тому чекаємо її завершення й будемо укладати договори, бо хочемо, щоб допомога міст була зафіксована”, – додає заступник мера.

Никорович каже, що це дуже важливий проєкт, бо мова йде не просто про загальну реабілітацію, а й ментальне здоров’я, звикання до протеза, вивчення життєвих навичок й супровід протягом життя.

“Це той правильний європейський підхід, який ми опановуємо. Окрім того, у нас на Івано-Франківщині таких потужних реабілітаційних центрів немає”, – зазначив Никорович.

Соня Грейда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*