На базі лікарні на Волині відкрили сучасний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю (ФОТО)

На базі лікарні на Волині відкрили сучасний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю (ФОТО). любомль, реабілітаційний центр, дитина, лікарня, інвалідність

На базі лікарні на Волині відкрили сучасний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю. любомль, реабілітаційний центр, дитина, лікарня, інвалідність

2 лютого на базі педіатричного відділення КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради» відкрили реабілітаційний центр, інформує «Вісник+К».

Про це повідомляє Любомльське ТМО у Фейсбуку.

“Довгостраждальний був цей шлях для батьків, яким довелося оббивати пороги владних кабінетів, аби їхні діти мали можливість проходити медичну та фізичну реабілітацію саме тут, у Любомлі, а не їхати за сотні кілометрів до інших міст”, – йдеться в повідомлені.

Підтримав ініціативу батьків генеральний директор Любомльської лікарні Володимир Дибель, який і взявся реалізовувати цей задум.

Зрештою, вдалося відкрити облаштоване відповідно до вимог МОЗ місце для реабілітації дітей з інвалідністю. А таких діток, як виявилося, у Любомльському районі є майже 250.

Зінаїда Бондаренко, завідуюча педіатричним відділенням, розповіла, що тут зможуть проходити медичну реабілітацію діти від 3 до 18 років, які мають захворювання опорно-рухової системи, центральної та периферичної нервової системи, ураженнями інших органів та систем дитячого організму. Окрім того, тут займатимуться діти з групи ризику, яким треба попередити інвалідність. Курс реабілітації становитиме від 14 до 21 дня залежно від захворювання, стану дитини та ефекту, який даватимуть заняття з реабілітації.

«Діти, котрі прийшли сьогодні на відкриття, а разом із ними ще більше двох сотень дітей з інвалідністю, які живуть на території Любомльського району, потребують не лише інклюзивного навчання, а й надання медичної реабілітації. У нашому центрі на них чекає медичний супровід, зокрема, заняття з масажистом, лікарем з фізичної та реабілітаційної медицини, невропатологом, педіатром, робота з психологом, логопедом, вихователем. Це своєрідна мультидисциплінарна команда, яку ми спеціально готували для роботи з проведення реабілітації діткам», – відзначила лікарка.

Наразі для дітей облаштували сім ліжкомісць денного перебування (з 8 до 17 години), передбачили чотиразове повноцінне дієтичне харчування. Також діти ходитимуть на фізіотерапевтичні процедури, займатимуться у спортивній кімнаті, масажному кабінеті. Є ігрова кімната з кульковим басейном та зручними комфортними диванами, сенсорна кімната.

Кожну дитину, яка прибуде на реабілітацію, оглядатиме команда лікарів та спеціалістів з реабілітації та індивідуально розроблятиме маршрут для кожної дитини. Аби потрапити сюди, батькам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та отримати електронне направлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*