На Полтавщині формують єдину систему реабілітаційної допомоги

На Полтавщині формують єдину систему реабілітаційної допомоги. полтавщина, брифінг, пацієнт, реабілітаційна допомога, інвалідність

На Полтавщині формують єдину систему реабілітаційної допомоги. полтавщина, брифінг, пацієнт, реабілітаційна допомога, інвалідність

Незалежно від статусу, інвалідності чи місця проживання людини необхідно створити умови доступної та якісної реабілітаційної допомоги. Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини говорив директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Віктор Лисак.

«Ми формуємо єдину систему реабілітаційної допомоги. 50 комунальних медичних установ області уклали договори з Національною службою здоров’я про медичне обслуговування населення за пакетами реабілітаційної допомоги. На їх базі розгорнуто 545 ліжок відновного лікування, зокрема 28 ліжок для дітей, – зауважив Віктор Лисак. – 30 комунальних медичних підприємств мають пакети реабілітаційної допомоги на супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги, 15 – реабілітаційної допомоги дорослим і дітям у стаціонарних умовах, 21 заклад – реабілітаційної допомоги дорослим і дітям в амбулаторних умовах і 4 заклади мають реабілітаційний пакет з медичної реабілітації немовлят».

У медичних закладах області працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди фахівців. Проводять консультативні прийоми спеціалісти.

«Основне завдання реабілітаційного відділення – виконання функціоналу. Це спільна робота команди професіоналів та пацієнта. Нині принцип побудови системи реабілітації базується залежно від втраченої функції, яку треба відновити. В командах працюють лікар фізичної реабілітації, лікар фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мовлення, психологи, медичні сестри, асистенти. Відновимо людину – відновимо Україну», – зазначив Віктор Лисак.

З початку року в області отримали реабілітаційну допомогу понад 2000 пацієнтів – захисників і захисниць, цивільних з політравмами, травмами, серцево-судинними захворюваннями тощо.

Доказова реабілітація є безкоштовною для людей. Усі витрати покриває Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій. Кожен пацієнт може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів протягом року.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Департамент охорони здоров’я

Полтавська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*