Освітяни Полтавщини домовились про співпрацю зі львівським навчально-реабілітаційним центром для дітей із вадами зору

Освітяни Полтавщини домовились про співпрацю зі львівським навчально-реабілітаційним центром для дітей із вадами зору. львів, полтавщина, вади зору, співпраця, центр левеня, person, wall, indoor, human face, clothing, smile, woman. A man and a woman looking at the camera

Освітяни Полтавщини домовились про співпрацю зі львівським навчально-реабілітаційним центром для дітей із вадами зору. львів, полтавщина, вади зору, співпраця, центр левеня

Керівники органів управлінь освіти районів та об’єднаних територіальних громад Полтавської області приїхали на Львівщину на запрошення місцевої ОДА. У межах візиту управлінці освітніх відділів полтавського регіону відвідали всеукраїнський реабілітаційний заклад для дітей із вадами зору.

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації запропонував делегації освітян Полтавщини завітати до місцевих закладів. Першим пунктом призначенням обрали навчально-реабілітаційний центр «Левеня» у Львові.

Заклад з’явився в 1996 році з ініціативи кандидатки наук, завідувачки кафедри корекційної педагогіки Інституту післядипломної освіти Віри Ремажевської. Вона звернулася до міської влади з проханням виділити приміщення двох дитячих садочків, що на той час не функціонували, під експериментальний навчально-реабілітаційний центр. Уже 21 рік тут піклуються про дітей з вадами зору. Пані Віра стала директоркою установи, паралельно досліджуючи природу зорових хвороб: їх причину, варіанти профілактики та способи боротьби. Вона створює програми для лікування дітей на власному досвіді та на основі тих знань, які їй передали колеги з подібних закладів країн Європи, Азії та США.

— Спочатку центр став школою-садочком, у 1999 році його перевели в статус навчально-реабілітаційного. А вже у 2007 ми перейшли в обласне підпорядкування. Ми вважаємося експериментальним закладом Міністерства освіти і науки України. Таких на території нашої країни більше немає. Тому до нас приїжджають діти з усіх областей та навіть із сусідніх країн, — розповіла Віра Ремажевська. — На створення цієї установи мене підштовхнули особисті обставини. Адже, коли хочеш допомогти рідній людині — берешся за справу власноруч.

Наразі заклад працює в двох корпусах. До установи приймають пацієнтів з 3-х тижнів, за потребою вони перебувають тут до 10-12 років. Центр проводить діагностику дітей до 16 років. Для тих, кому не вистачає місця у закладі, проводять інтенсивну двотижневу реабілітацію. Центр розраховано на 200 дітей, які живуть тут постійно, окрім вихідних. Принципова позиція директорки — діти мають проводити вихідні вдома з рідними, адже це допомагає їхньому скорішому одужанню. У залежності від віку та вад, діти в «Левеняті» займаються не тільки з професіоналами, а й батьками.

— Присутність рідної людини на уроці — необхідність не тільки для дитини. Людина, яка вдома постійно опікується малечею, має розуміти, як правильно поводитися з нею. Їй корисно бачити, як це роблять професіонали. Адже малюку потрібні не жалощі й допомога на кожному кроці, а відношення, як до здорового повноцінного члена суспільства, — наголосила директорка центру.

До НРЦ потрапляють не лише діти із зоровими проблемами, а й такі, у кого є додаткові хвороби: ДЦП й вади слуху. У закладі працює 70 освітян та медпрацівників. Після завершення курсів лікування діти йдуть до класів з інклюзивною формою навчання звичайних шкіл.

Після проходження лікування, у 60% юних пацієнтів спостерігається покращення здоров’я. Тут зір стабілізується: з 5 відсотків його відновлюють до 50, з 30 до 90%.

— На жаль, в нашій області теж є діти з вадами зору. На Львівщині навчилися з цим боротися, лікувати. Відвідавши цей реабілітаційний центр, ми побачили реальні результати праці медиків та педагогів. Готові везти ці знання додому й втілювати такі важливі соціальні проекти, — прокоментувала директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. — Пані Віра демонструє правильний підхід до своєї важливої роботи. Ми домовилися про співпрацю: керівник закладу надасть нам необхідні матеріали для роботи з дітьми із такими проблемами. За необхідністю, наші медики та корекційні педагоги їздитимуть до цього центру для перейняття досвіду.

Полтавська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*