Лікарі стверджують, що діти значно важче переносять втрату кінцівок, ніж дорослі
У Лондоні відкрився перший у світі центр з дослідження дитячого травматизму, спричиненого вибухами, який зосередиться на наданні допомоги постраждалим від війни в Україні.
Джерело. Про це пише Sky News.
Центр досліджень педіатричних вибухових травм, створений в результаті партнерства між Імперським коледжем Лондона та Save The Children, особливо зосередиться на зменшенні болю у дітей із втратою кінцівок і розробці нових протезів.
Майже 1000 зареєстрованих дитячих травм в Україні були спричинені вибуховою зброєю, хоча очікується, що реальна кількість травмованих буде значно вищою.
Ентоні Булл, директор центру та професор скелетно-м’язової механіки в Імперському коледжі Лондона, зазначив:
“Діти – це не просто маленькі дорослі люди, це маленькі людські істоти, які мають зовсім іншу фізіологію, іншу поведінку, тому вони піддаються значно сильнішому впливу вибухової травми, ніж дорослі”.
“Медики роблять чудову роботу, навчаючись негайно лікувати дітей, рятуючи їм життя. Але вони не знають, як їх перше медичне втручання може вплинути на довгостроковий результат”, – додав він.
Центр фінансуватиме студентів-дослідників протягом чотирьох років і включає передові технології, такі як захоплення руху та моделювання опорно-рухового апарату.
Лікар Андрій Дворакевич, провідний хірург Львівської міської дитячої клінічної лікарні, висловив надію, що дослідницький центр дозволить персоналу нещодавно створеного центру Unbroken (“Незламні”) в Україні стати самодостатнім.
Дворакевич, у лікарні якого перебувало близько 350 важко поранених дітей, сказав:
«Основна мета – лікувати та реабілітувати українських пацієнтів в Україні. Зараз в нашій країні немає протезної бази та техніки, тому всі пацієнти, які потребують протезної допомоги, повинні їхати в інші країни Європи», – сказав він.
Надія Паливода