“Після поранення повз до наших позицій добу”, — військовослужбовець Андрій (ВІДЕО)

“Після поранення повз до наших позицій добу”, — військовослужбовець Андрій (ВІДЕО). військовий, пацієнт, поранення, протез, протезування

Реабілітаційний центр Дніпра продовжує ставити на ноги наших захисників. Військовий Андрій отримав серйозне поранення, коли намагався винести з поля бою загиблих побратимів. Тепер завдання фізичних терапевтів – зробити пацієнта більш мобільним.

Андрій ще у 2014 році добровільно пішов захищати Україну. Тоді й отримав перше поранення.

“З позицій росіян з БТР вівся обстріл, з нашої техніки загинуло одразу двоє. Це вже я потім дізнався, що наш командир загинув першим. І багато поранених, повідривало стопи, руки, а мене збило осколком. У мене потемніло в очах, я пролежав десь до 1 години дня, прийшов до тями і побачив, що позаду позиції росіян. Поповз вниз до села. До вечора доповз. На ранок я вже виповз на дорогу і там мене підібрав Всеволод Стеблюк”, – розповів військовослужбовець Андрій.

Захисник переніс понад 5 операцій, довго проходив реабілітацію, проте коли почалась повномасштабна війна – не зміг залишитись осторонь.

На Донеччині знову отримав більш серйозне поранення, коли вони з побратимом намагались дістатись до тіл загиблих.

“Подивились навколо, напарник знайшов дві стрічки, побачив, що там були позиції росіян. Я теж побачив. Переступив через дерево і вибухнув. Відірвало ногу трошки. Потім поповз до автівки. Напарник мене підібрав. Тож доповз, запхнув у машину, бо сам він не вміє їздити на машині. І потихеньку поїхали”, – каже Андрій.

Термінова операція, потім друга – вже у Дніпрі. Зараз Андрій проходить реабілітацію. Терапевти розповідають, пацієнт робить великі успіхи.

“Задачею нашою було просто навчити його. Він використовував крісло, бо не міг використовувати другу ногу через слабкість. Нашою задачею було зробити його більш мобільним. Навчити його користуватися милицями, щоб з їх допомогою він міг пересуватися і почуватися безпечно, знизивши ризик падіння. І потім було уже протезування, і на цьому етапі ми вчили його користуватися протезом і відмовитися від допоміжного засобу”, – сказав фізичний терапевт Михайло.

У дніпровському центрі реабілітації для кожного захисника розробляється окрема програма з урахуванням запиту пацієнта.

Телеканал «ДніпроTV»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*