Поранений військовий з України отримав сучасні протези у Любліні

Поранений військовий з України отримав сучасні протези у Любліні. люблін, військовий, лікування, поранення, протез

Поранений військовий з України отримав сучасні протези у Любліні. люблін, військовий, лікування, поранення, протезІлюстраційне фото. Fot. PAP/Vitaliy Hrabar

Важко поранений на фронті український військовий, який лікувався та реабілітувався в Любліні, отримав два сучасні протези – протези руки та ноги – вартістю понад 80 тис. злотих. Гроші надійшли зі збору, який проводила багатонаціональна група волонтерів у Любліні.

Навесні минулого року солдат проходив службу на сході України, де втратив частину верхньої кінцівки до рівня передпліччя та нижньої кінцівки до рівня гомілки, також отримав поранення в голову. Спочатку лікувався в Україні. У липні минулого року він прибув до Польщі на спеціальному санітарному поїзді, який перевозив поранених бійців. Він проходив лікування та реабілітацію в клініці ортопедії та реабілітації Незалежної громадської клінічної лікарні № 4 у Любліні, де також були підготовані його кінцівки до встановлення протезів, повідомила прессекретар лікарні Аліна Поспішіль.

“Завдяки вправам та курсу навчання ходьбі, ми зміцнили м’язи пацієнта та адаптували його до пересування в інвалідному візку. Раніше у своїй реабілітації чоловік виконував складні, точні фізичні завдання. Ми хотіли, аби він частково повернувся до своєї професії. Пацієнт надійшов до нашої лікарні після ампутації руки та ноги, тому команда відділення запропонувала організувати для нього біонічний протез, робота якого найбільше нагадує природні рухи”, – пояснив завідувач клініки ортопедії та відновного лікування доктор медичних наук Томаш Бліхарський у пресрелізі.

Заклад розпочав співпрацю з литовсько-польсько-українською бригадою великого гетьмана Костянтина Острозького, яка у вересні ініціювала благодійну акцію збору коштів для поранених українських вояків.

“Це був слушний момент, для того, щоб висловити нашу тверду підтримку пораненим українським воїнам у війні, яка триває. Ми вдячні всім жертводавцям за їх щедрість. Зібрані кошти були спрямовані на допомогу пораненим українським військовим, в основному на закупівлю протезів та медичного обладнання, яке дало б їм можливість продовжувати справно функціонувати надалі”, – наголошує майор Домініка Скшипчак з литовсько-польсько-української бригади, слова якої цитуються в пресрелізі.

Між іншим, Міжнародний благодійний концерт “Об’єднані заради миру” під почесним патронатом віцепрем’єр-міністра, міністра національної оборони Польщі Маріуша Блащака та міністра національної оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, відбувся у вересні минулого року у Люблінській філармонії.

Завдяки кампанії вдалося зібрати достатньо грошей, щоб покрити вартість протеза гомілки зі стопою з вуглецевого волокна, що дозволяє змінювати динаміку ходи (26 000 злотих) та інноваційного протеза передпліччя з використанням біонічної руки (57 000 злотих). (PAP)

Автор: Gabriela Bogaczyk

Опрац. Ihor Usatenko

Polska Agencja Prasowa SA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*