Реабілітацію військовослужбовців та постраждалих цивільних проводять у львівському центрі Unbroken (ВІДЕО)

Реабілітацію військовослужбовців та постраждалих цивільних проводять у львівському центрі Unbroken (ВІДЕО). львів, національний реабілітаційний центр unbroken, війна, пацієнт, протезування

Реабілітацію військовослужбовців та постраждалих цивільних проводять у львівському центрі Unbroken. львів, національний реабілітаційний центр unbroken, війна, пацієнт, протезуванняРеабілітаційний центр. Скріншот: uatv.ua

У львівському Національному центрі Unbroken (“Незламні”) встановили тренажери, виготовлені з останньої партії металу з “Азовсталі”. Обладнання для центру передали в рамках українсько-швейцарського проєкту “Реабілітація травм війни”. Одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Львівська міськрада за підтримки Міністерства охорони здоров’я України вирішила розпочати будівництво Національного реабілітаційного центру Unbroken, де проходитимуть реабілітацію і військові, і цивільні, інформує FREEДОМ.

Колишній тренер з волейболу Андрій Аскеров з Донецької області з перших днів повномасштабного вторгнення росії став добровольцем. У лавах ЗСУ він отримав позивний “Фізрук”. У жовтні Андрій підірвався на міні, коли йшов надавати медичну допомогу побратимам. Осколками чоловікові відірвало чотири пальці на нозі.

“Відразу я залишив там чотири пальці. Подивився: чобіт, крім ділянки, де пальці були, — цілий. Я ще думав, що буде все добре, але потім уже, коли робили операцію в Дніпрі, зробили знімок, виявилося, що повністю вся стопа роздроблена і сенсу її збирати немає, тож я сказав лікарю: “Готуйте під протезування”, — розповідає Андрій Аскеров.

Майже три місяці Андрій не міг встати на ногу. Уже майже тиждень він — із протезом. За словами військовослужбовця, звикнути поки що — складно.

“Важко, незвично, незручно, важко. Для мене, здається, він важкуватий, але я розумію, це через те, що я там три місяці просто ногою бовтав. Нічого, звикну, всі звикають, не я перший, і, на жаль, не я останній”, — каже Аскеров.

Звикнути до протеза Андрію допомагають терапевти державного центру Unbroken у Львові. Основна діяльність медичного закладу спрямована на реконструктивну хірургію, ортопедію та протезування. Пацієнтам тут не тільки встановлюють протези, їх тут виробляють. За час повномасштабного вторгнення протезування в центрі пройшли 40 пацієнтів. Крім того, у Центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією. Усю медичну допомогу пацієнти отримують безплатно. Майже за рік тут пройшли лікування і відновлення 11 тис. пацієнтів.

“З початку війни ми стали надійним медичним тилом госпіталізації пацієнтів із зони бойових дій у результаті російської агресії. За минулий рік ми пролікували близько півмільйона пацієнтів, з них 11 тис. цивільних і військових постраждалих, травмованих і близько 80 тис. внутрішньо переміщених осіб, зокрема дітей. Таких пацієнтів буде дуже багато. І зараз дуже багато”, — зазначив медичний директор Лікарні Св. Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова Юліан Голик.

Нещодавно в Центрі встановили нові тренажери, виготовлені з останньої партії металу з металургійного комбінату “Азовсталь”. Метал на підприємства був відлитий 20 лютого 2022 року — за чотири дні до повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

“Коли ми узгоджували якісь види тренажерів, ми знайшли їх у Харкові. Вони справді вироблялися під час масованих атак на місто, це досить символічно, тому що і метал “Азовсталі”, і незламний Харків”, — пояснює терапевт відділення фізичної реабілітації Лікарні Св. Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова Олег Білянський.

Нові тренажери для лікарні закупив Благодійний фонд “Пацієнти України” в рамках українсько-швейцарського проєкту “Реабілітація травм війни”. Також центр Unbroken отримав близько 50 одиниць сучасного медичного та реабілітаційного обладнання.

“У нас зараз ресурс — допомагати 21 лікарні в різних регіонах України, оснастити реабілітаційні відділення обладнанням, а також, що дуже важливо, навчити реабілітаційні команди з цим обладнанням працювати. Це така комплексна ініціатива, яку підтримав уряд Швейцарії. Без них це було б неможливо. Зараз дуже багато донорів і країн надають нам підтримку, але ось фокус реабілітації зараз — це перша країна — Швейцарія”, — сказала виконавча директорка Благодійного фонду “Пацієнти України” Інна Іваненко.

Центр Unbroken у Львові має стати найбільшим в Україні державним реабілітаційним закладом для постраждалих унаслідок війни. Зараз центр ще в процесі розвитку. У квітні тут планують відкрити ще один корпус. За проєктом, у ньому облаштують моделі квартир і навіть крамниці, щоб пацієнти могли максимально підготуватися до нових умов життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*