Проблеми реабілітації постраждалих внаслідок війни: Одесі необхідне створення великого центру

Проблеми реабілітації постраждалих внаслідок війни: Одесі необхідне створення великого центру. одеса, брифінг, війна, постраждалий, інвалідність

Проблеми реабілітації постраждалих внаслідок війни: Одесі необхідне створення великого центру. одеса, брифінг, війна, постраждалий, інвалідність

У Медіацентрі Україна – Одеса під час брифінгу представники громадськості та відповідних організацій обговорили проблеми реабілітації постраждалих внаслідок російсько-української війни.

“Ми організуємо свої зусилля по трьох напрямках. Перший – це організація реабілітації в закладах охорони здоров’я – як приватних, так й державної власності. По-друге, підготовка кадрів. Це складний момент, тому що система реабілітації зараз знаходиться в процесі реформування. З’явилися нові спеціальності, проходить підготовка кадрів як лікарів, так і інших спеціалістів. Третій момент – це організація безбар’єрної середи на умовах інклюзії. Треба розуміти, що кількість осіб з інвалідністю і зараз велика. А буде збільшуватися ще”, – повідомила доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри спортивної медицини, фізичної реабілітації та фізичного виховання ОНМедУ, президент ГО “Асоціація реабілітаційного менеджменту” Ольга Юшковська.

Професорка зазначила, Одеський медичний університет посилено готує кадри для реабілітації, а її громадська організація готова сприяти створенню нового центру для відновлення постраждалих внаслідок російсько-української війни.

Представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Одеській ОВА Олег Соколов розповів, що в Одесі не вистачає великого безбар’єрного простору, які є в західних країнах:

“Я працюю з інвалідами, я треную їх. Коли ми були на “Іграх нескорених”, ми бачили – як все доступно і безбар’єрно: від пандусів до шрифтів Брайля для незрячих. Треба, щоб такий центр, де є все: безбар’єрна середа, медики, обладнання, психологи, спортивні майданчики та басейни, – все, що необхідно тим, хто повертається з війни з підірваним здоров’ям”, – підкреслив Соколов.

СЕО-керівник групи компаній “Пространство” Олександр Селезньов розповів, що в житлових комплексах їхньої компанії ще до війни були передбачувані медичні центри та спортивні зали та майданчики, тому з початком повномасштабного вторгнення вони змогли їх перебудувати під реабілітацію військовослужбовців.

“Зараз ми ведемо перемовини з двома спортивними клубами, які також можуть приймати ветеранів на реабілітацію. Нас цікавить психологічна та соціальна реабілітація. Важливо, щоб люди поверталися до нормального життя. Тому ми комунікуємо з великими НR-компаніями, які допоможуть влаштуватися нашим реабілітованим воїнам. Не всі повертаються в армію після важких поранень. Наш центр “Промед” проводить медичну і психологічну реабілітацію. Це безплатно. В нас поки нема стаціонару, але ми будемо розширюватися та не припиняємо допомогу українським військовослужбовцям”, – зазначив Олександр Селезньов.

Керівник сектору Міністерства у справах ветеранів України в Одеській області Микола Сторожук повідомив, що також активно займається цим питанням і наполягає на створенні єдиного ветеранського центру.

“Це має бути окрема велика будівля. Велика локація, де реабілітацію зможуть проходити наші військовослужбовці разом зі своїми сім’ями. Тому що в нас навіть не “в’єтнамський” чи “афганський” синдром, в нас наслідки цієї війни набагато більше. Тому ми разом працюємо над створенням такого центру. Потрібен окремий пакет реабілітаційних послуг від держави. Потрібні спонсори і меценати. Всім нам не можна відкладати проблему, а разом вирішувати її”, – підсумував Микола Сторожук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*