Моніторинг додержання прав підопічних Черкаського геріатричного пансіонату Черкаської обласної ради

Моніторинг додержання прав підопічних Черкаського геріатричного пансіонату Черкаської обласної ради. черкаський геріатричний пансіонат, моніторинговий візит, порушення, підопічний, інвалідність

Моніторинг додержання прав підопічних Черкаського геріатричного пансіонату Черкаської обласної ради. черкаський геріатричний пансіонат, моніторинговий візит, порушення, підопічний, інвалідність

У межах національного превентивного механізму, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Юлія Черватюк та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого

Людмила Проценко здійснили моніторинговий візит до Черкаського геріатричного пансіонату Черкаської обласної ради (далі – Заклад, Пансіонат), з метою перевірки додержання прав підопічних закладу, а також дотримання прав людини в умовах воєнного стану.

Моніторингова група перевірила умови проживання, харчування і побутового забезпечення мешканців Пансіонату та ознайомилась з відповідною службовою документацією.

Під час моніторингового візиту встановлено, що Заклад добре пристосований для постійного проживання осіб з інвалідністю, вхід обладнаний пандусом, у будівлі працює 2 ліфти. В Пансіонаті забезпечено надання медичної допомоги та соціальних послуг. Також встановлено, що в Закладі наявний запас ліків та продуктів харчування.

Територія закладу охайна та доглянута, в наявності зони для відпочинку мешканців Пансіонату: альтанки, лавки, привабливий ландшафтний дизайн. При вході наявний інформаційний стенд з контактними даними представників державних органів влади, з телефонами «гарячих ліній» посадових осіб.

Для мешканців Закладу організовується дозвілля з урахуванням інтересів і побажань підопічних: проводиться гурткова робота.

Водночас під час моніторингового візиту виявлено низку порушень прав підопічних: у харчоблоці відсутні добові проби, у підопічних виявлено зношену постільну білизну.

За результатами моніторингового візиту готується звіт та акти-реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*