Реабілітація дітей з інвалідністю. Як у львівському центрі “Джерело” допомагають переселенцям (ФОТО)

Реабілітація дітей з інвалідністю. Як у львівському центрі “Джерело” допомагають переселенцям (ФОТО). львів, допомога, переселенец, центр реабілітації джерело, інвалідність

Реабілітація дітей з інвалідністю. Як у львівському центрі “Джерело” допомагають переселенцям. львів, допомога, переселенец, центр реабілітації джерело, інвалідністьСуспільне Львів

У Львівському міському центрі реабілітації “Джерело” надають професійну допомогу для внутрішньо переміщених дітей з інвалідністю. Заняття розпочали проводити ще у травні. Зараз їх відвідує переселенка з Донеччини Тетяна Комісарова разом із семирічною донькою Уляною, повідомляє Суспільне.

У квітні Тетяна Комісарова разом з чоловіком та чотирма дітьми вибралися з Маріуполя.

“Ми взяли буквально найнеобхідніші речі. Це було важко — йти пішки, спілкуватись з окупантами. Все це було складно”, — розповідає жінка.

Реабілітація дітей з інвалідністю. Як у львівському центрі “Джерело” допомагають переселенцям. львів, допомога, переселенец, центр реабілітації джерело, інвалідністьТетяна з донькою. Суспільне Львів

У наймолодшої дитини Тетяни, Уляни – вроджена мікроцефалія. Це медичний стан при якому головний мозок не розвивається належним чином, внаслідок чого розмір голови є меншим від нормального. Зараз сім’я Комісарових проживає у модульному містечку.

“З Улянкою ми працюємо вже вдруге, помітно що Улянка є вже більш відкрита. Легко йде на контакт. Ми бавимось з нею ігри для взаємодії”, — розповідає лікарка-логопед Ольга Майкут.

У травні реабілітаційний центр “Джерело” та дитячий фонд “ЮНІСЕФ” розпочали проєкт допомоги внутрішньо переміщеним дітям з інвалідністю та їхнім сім’ям.

Реабілітація дітей з інвалідністю. Як у львівському центрі “Джерело” допомагають переселенцям. львів, допомога, переселенец, центр реабілітації джерело, інвалідністьУляна під час заняття. Суспільне Львів

Заняття з дітьми відбувають в ігровій формі, каже Ольга Майкут:

“Це можуть бути ігри на килимку. Це щось може бути щось таке, що подобається дитині. Найголовніше, щоб дитина відчула успіх у цьому завданні”.

Тетяна Комісарова каже, що після першого заняття, вдома Улянка була дуже активною.

“Вона хоч дуже повільно, але вона розвивається. Вона дуже любить спілкуватись. Але через те, що в неї нерозвинена мова, їй це вдається важко. Саме тому заняття з логопедом для неї дуже важливі”, — каже Тетяна Комісарова.

Такі ж проєкти діють ще в семи областях України.

Катерина Садловська, Ярема Чуйко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*