Сенсорна кімната в «Добродії Калуській» допомагає процесу реабілітації (ФОТО)

Сенсорна кімната в «Добродії Калуській» допомагає процесу реабілітації (ФОТО). дцп, калуш, аутизм, заняття, сенсорна кімната, toddler, indoor, baby, playground, ball, child, boy, toy, play, person. A group of people sitting in a bedroom

Сенсорна кімната в «Добродії Калуській» допомагає процесу реабілітації. дцп, калуш, аутизм, заняття, сенсорна кімната

Калуш. Ось уже протягом дев’яти місяців в реабілітаційному центрі «Добродія Калуська» функціонує сенсорна кімната, яка є потужним інструментом для розширення і розвитку світогляду, сенсорного і пізнавального розвитку, проведення занять практичними психологами та вчителями-реабілітологами. Сенсорна кімната умовно ділиться на релаксаційний та активаційний блоки. До релаксаційного блоку входять м’які покриття, пуфики, подушечки, мати на підлозі, сухий басейн, прилади що створюють розсіяне світло, мобайли (підвішені рухомі конструкції, іграшки), установка для аромотерапії та бібліотека релаксаційної музики. До активаційного блоку входить все обладнання з світлооптичними та звуковими ефектами, сенсорні панелі для рук і ніг, масажні м’ячики, сухий басейн з під світкою. Сенсорна кімната містить окремі види обладнання для створення наступних середовищ:

  • м’яке середовище – забезпечує затишок, комфорт і безпеку;
  • зорове та звукове середовище – розпливчаті світлові ефекти та спокійна музика;
  • тактильне середовище – дозволяє опанувати нові відчуття та розвинути тактильну чутливість, вчить розрізняти властивості предметів і покращує зорово-моторну координацію;
  • середовище запахів (повітряне) – в основі аромотерапії лежить принцип позитивного впливу на організм людини ефірних масел.

Спеціалісти «Добродії Калуської» пройшли курси підвищення кваліфікації в Державному центрі соціальної реабілітації (м.Миколаїв) і займаються з дітьми за спеціальною методикою. Заняття в сенсорній кімнаті є корисними для більшості дітей з різними нозологіями а особливо для дітей з ДЦП та дітей з аутизмом. Заняття проходять за індивідуальним планом реабілітації для кожної дитини. Сенсорна кімната допомагає встановлювати швидкий та теплий контакт між спеціалістом та дитиною та сприяє покращенню емоційного стану, зниженню неспокою та агресивності, зняттю нервового збудження та тривожності, активізації мозкової діяльності, прискорює відновні процеси після захворювання.

Калуська Міська Рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*