Скорочення ліжко-місць у Слов’янській районній лікарні: пацієнти планують звертатися до Зеленського (ВІДЕО)

Скорочення ліжко-місць у Слов’янській районній лікарні: пацієнти планують звертатися до Зеленського (ВІДЕО). слов’янськ, лікарня, лікування, пацієнт, інвалідність

Скорочення ліжко-місць у Слов’янській районній лікарні: пацієнти планують звертатися до Зеленського. слов’янськ, лікарня, лікування, пацієнт, інвалідністьЛікарня. 5 канал

Не дати скоротити кількість місць у Слов’янській районній лікарні на Донеччині вимагають люди з інвалідністю. На лікування та реабілітацію туди приїздять з різних регіонів, адже там є спеціальне обладнання, а головне – професійні лікарі. Натомість у медзакладі пояснюють – крок вимушений. Кажуть, доводиться скорочувати місця через брак грошей. У ситуації розбиралися журналісти “5 каналу”.

28-річна полтавка Марія Солов’єнко має тяжку травму спини. Жінка подолала 350 кілометрів, щоби пройти курс лікування саме у Слов’янській районної лікарні.

“Ситуація вже була життєво небезпечна. Приїхала я сюди в останній момент. Якби ще тижні 2 пізніше, то думаю, що я була б вже просто не жилець”, – каже жінка.

Трохи менше відстані подолала Вікторія Овчаренко. Сюди у візочку її доправили з Харкова. Жінка лікує наслідки невдало підібраного їй ортопедичного обладнання.

“Ось як дитина бігла і впала, зчесала коліно, те ж саме виникає на сідницях, на п’ятій точці, від засобів реабілітації, які нам видає держава. Через день-два починає більше-більше рана, йде вглиб і гниє до кістки, до хребта. Це жах. Буквально за 10 днів людина вже все”, – розповідає Вікторія Овчаренко, пацієнтка.

До російсько-української війни пацієнти з травмою спини лікувались у Донецьку. Після окупації частина медиків переїхала працювати в районну лікарню Слов’янська, яка також постраждала від обстрілів ворога.

“Лікарня була зруйнована досить сильно під час бойових дій в 2014-му році, доводилося все це відновлювати. Ось ви тут знаходитеся, а над нами операційний блок – 3 операційних, 2 перев’язувальних, реанімаційний блок. Велике приміщення рентген-служби, це все з новим обладнанням”, – говорить Олександр Біланов, хірург вищої категорії.

Саме на базі цієї лікарні люди з профільним захворюванням ініціювали створення спеціального відділення. Проте його досі так і не відкрили.

“Зараз нове керівництво як в області, так і в департаменті, і знову питання мусолиться, день у день, з місяця в місяць, а результат нульовий”, – розповідає Надія Паламарчук, голова Донецької обласної організації людей з інвалідністю.

Проте після другої черги медичної реформи постало питання взагалі про скорочення місць для спинальників у Слов’янській лікарні.

“Наказ вийшов 13 травня. Про скорочення кадрів, про скорочення ліжкового фонду. У нас розгорнута на базі хірургічного відділення кафедра загальної реконструктивної та відновної хірургії Донецького медінституту. Все ставлять під загрозу”, – розповідає Олександр Біланов, лікар-хірург вищої категорії.

Керівниця медзакладу переконує: змушені скорочувати ліжка через брак коштів.

“Це пов’язано з браком фінансування з НСЗУ. Змінилася форма оплати праці. Тепер ми уклали договори з НСЗУ. Максимальна кількість пакетів, яка можлива, я зробила висновок, їх 6. На всі види медичної допомоги. Тепер я змушена вживати цих заходів через те, що я людям не можу виплатити заробітну плату. І в такому стані не тільки слов’янська ЦРЛ”, – каже Світлана Коплянок, головний лікар Слов’янської районної лікарні.

Щоб зберегти місця для спинальників і утримати профільних фахівців у лікарні, пацієнти з травмами хребта планують звернутися до президента і омбудсмена з прав інвалідів.

Рита Задорожня, Аркадій Шарапов, Донецька область

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*