Соціальна реабілітація дітей з інвалідністю у Рівненському центрі “Крок” не зменшилась після 24 лютого 2022 року, а навпаки.
Дитяча психіка особливо гостро реагує на війну та втрати. Тому соціальна реабілітація дітей з інвалідністю – це надважливе завдання для працівників відділення ранньої реабілітації дітей Центру «Крок». Російські терористичні атаки надто близько до кожного українця, де б ти у цей момент не був. Нещодавні ракетні удари по території Рівненської громади завдали багато шкоди та біди. Радує лише одне: що немає жертв. Адже коли гине людина, гине всесвіт. І жодні руйнування із цим не порівняти.
Фізичний та емоційний стан людей дуже змінився, особливо в дітей. Спостерігаємо невтішну картину: дітей з інвалідністю стає значно більше. Дехто травмувався, втратив кінцівки, мав численні переломи. Дехто зазнав насильства як фізичного, так і психологічного. Про психічний стан діток з інвалідністю говорити надто важко. Діти бачать шалену несправедливість, смерть воїнів (інколи близьких), під час тривоги змушені ховатися в укриття. Усе це накладає відбиток на дитячу психіку. Діти по-різному сприймають і реагують на події, що відбуваються: закриваються у собі, мовчать, плачуть. Є діти, у яких переживання проявляються в зміні поведінки, неслухняності, агресії, протестах проти правил та норм. Часто в дітей з’являється страх втратити когось із рідних людей.
Майже з усіма цими проявами у дітей з інвалідністю зіштовхнулися працівники відділення ранньої соціальної реабілітації дітей Центру «Крок».
Порівняно з попереднім роком кількість дітей, які звернулися за послугами, збільшилась на 23%. Колектив відділення ранньої соціальної реабілітації Центру «Крок» у складі вчителя-реабілітолога, вчителя-дефектолога, педагога соціального, вчителя образотворчого мистецтва, вчителя хореографії та педагога-організатора створює оптимальні умови для досягнення ефективної реабілітації дітей з інвалідністю.
«Розуміючи нашу відповідальність перед суспільством і всю важливість реабілітації дітей з інвалідністю, ми підлаштували графіки реабілітацій, значно збільшили кількість отримувачів послуг. Працівники постійно навчаються, беруть участь у різних тренінгах. Долаємо постійні виклики, які приносить війна», – зауважив директор Центру «Крок» Олександр Гомон.
Війна не оминула лихом і вихованців Центру «Крок». Так на День Незалежності цього року в результаті важких боїв на Ізюмському напрямку боєць 49-того Окремого стрілецького батальйону ЗСУ «Карпатська Січ» Олександр Будько (Саша Терен), позивний «Терен» зазнав тяжкого поранення та втратив обидві нижні кінцівки. Центр «Крок» не міг залишитися осторонь біди, що спіткала нашого вихованця. Адже Сашко багато років був учасником літературно-мистецького клубу «Крок». Брав активну участь в усіх творчих заходах Центру «Крок». Тож «кроківці» організували благодійний концерт, на якому зібрали 26 673 гривень на реабілітацію Сашка.
Велику увагу приділяли ще й роботі з батьками, проводили консультування, залучали в різні проєкти. І ось спільно з мамусями діток Центру «Крок» ми започаткували благодійну акцію «Теплі обійми». Збираємося передати дитячі речі та книги (українською мовою) нашим дітям із деокупованих територій. Будемо дуже раді, якщо нашу ініціативу підтримають.
Прохання до читачів також долучатися. Просимо віддавати речі чистими та в гарному стані. Чекаємо на Вас за адресою: м. Рівне, С. Крушельницької, 44, Центр «Крок» з 9.00 до 14.00.
Тел. (067) 327 51 59.
Наближаємо разом нашу перемогу!
Ольга Шустік, завідувачка відділення ранньої соціальної реабілітації дітей Центру «Крок»
Наталія Ягущина