Соціальна адаптація та реабілітація: як у Дніпрі піклуються про дітей з особливими потребами (ФОТО, ВІДЕО)

Соціальна адаптація та реабілітація: як у Дніпрі піклуються про дітей з особливими потребами (ФОТО, ВІДЕО). дніпро, служба раннього втручання, центр довіра, послуга, інвалідність

Соціальна адаптація та реабілітація: як у Дніпрі піклуються про дітей з особливими потребами. дніпро, служба раннього втручання, центр довіра, послуга, інвалідність

Черговий по місту Едуард Підлубний, заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР, перевірив виконання доручень міського голови Бориса Філатова щодо піклування про дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами.

У відділенні “Служба раннього втручання” Центру “Довіра” надають психолого-педагогічну та медико-соціальну допомогу сім’ям з дітьми, які мають порушення психічного та фізичного розвитку (зокрема інвалідність), або мають особливі освітні потреби. Це стосується дітей від 0 до 4 років.

Із дітьми працює мультидисциплінарна команда: логопед, дефектолог, невролог, психолог, фахівець з фізичної реабілітації.

У відділенні надають такі соціальні послуги:

 • екстрене втручання;
 • соціальна адаптація, інтеграція та реінтеграція в суспільство;
 • консультування;
 • реабілітація;
 • представництво інтересів сімей у державних органах, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях.

Дитина разом з батьками чи особами, які їх замінюють, може перебувати у відділенні протягом робочого дня.

Сім’ї з дітьми можуть звернутися до відділення самостійно або за скеруванням працівників закладів охорони здоров’я, освіти, органів місцевого самоврядування тощо.

Станом на 9 травня у відділенні «Служба раннього втручання» отримують допомогу 36 родин, які виховують 37 дітей.

Всього за 2023 рік послугу отримали 52 родини. З початку 2023 року до Служби звернулись 24 нові родини.

У Дніпрі проєкти для дітей з особливими освітніми потребами реалізовують також за підтримки партнерів. Серед них, зокрема, ЮНІСЕФ та Асоціація міст України.

У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Довіра” відкрилася темна сенсорна кімната, для дітей з особливостями розвитку. Вона передбачена для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які проживають у центрі. На сьогодні діти знаходяться в евакуації, тому за рекомендацією психолога послугу можуть надавати дітям, які отримують послуги у “службі раннього втручання”.

Проєкт впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціацією міст України за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).

Сенсорна кімната представляє собою особливий простір, обладнаний інструментарієм для стимуляції сенсорної чутливості дитини: нюху, слуху, зору, тактильного сприйняття.

Робота з дітьми в темній сенсорній кімнаті дозволяє:

 • покращити реабілітацію, відновити психоемоційний стан дітей з порушеннями розвитку та
 • посттравматичними стресовими розладами, отриманими внаслідок різного виду насильства та воєнних дій;
 • попередити неврологічні захворювання;
 • допомогти справлятися з фобіями і страхами;
 • навчити справлятися з проявами агресії;
 • стимулювати дослідження навколишнього світу.

Телеканал «ДніпроTV»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*