У Хмельницькому відкрили центр реабілітації для дітей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

У Хмельницькому відкрили центр реабілітації для дітей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). хмельницький, центр реабілітації, дитина, побутові навички, інвалідність

У Хмельницькому відкрили центр реабілітації для дітей з інвалідністю. хмельницький, центр реабілітації, дитина, побутові навички, інвалідність

Центр медико-соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю 29 травня відкрили у Хмельницькому. Про це Суспільному розповіла директорка центру Інна Мізерна. За її словами, реабілітація у закладі безкоштовна, а дітей, окрім фізичної підтримки, очікує опанування побутових навичок.

Обладнання у центрі має сертифікати відповідності, а сам центр працює за постановою Кабміну, розповідає директор закладу Інна Мізерна.

«Центр працює за державною програмою по 309 постанові Кабінету міністрів, відповідно до порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті. Для батьків, які звертаються, в нас реабілітаційний курс безкоштовний», – каже Інна Мізерна.

Медична сестра, Ганна Бондар каже, що у центрі до кожної дитини індивідуальний підхід.

«Питаємо в батьків, що вони люблять, про що з ними поговорити. І заговорюємо з ними, виконуємо вправи, ми їм звісно допомагаємо, бо треба досягти максимального результату, максимального порозуміння», – коментує медсестра.

У Хмельницькому відкрили центр реабілітації для дітей з інвалідністю. хмельницький, центр реабілітації, дитина, побутові навички, інвалідністьОбладнання у центрі має сертифікати відповідності

Доцентка кафедри фізичної терапії та ерготерапії, тобто, оздоровлення, Національного університету фізичного виховання і спорту Світлана Гаврилюк говорить, що паралельно із фізичною реабілітацією діти у таких центрах опановують побутові навички.

«Це організовує великий відсоток проблем для батьків дітей, які з дітьми приходять на реабілітацію. Я вважаю, що центр буде займатись взагалі органічними враженнями центральної нервової системи у дітей», – ділиться Світлана Гаврилюк.

Артем Цвяк перший пацієнт нового центру. Він відпрацьовує вправи на тренажері біговій доріжці, потім переходить до реабілітаційних брус, а далі на велотренажер. Це механотерапія, каже фізичний реабілітолог Андрій Маремуха.

У Хмельницькому відкрили центр реабілітації для дітей з інвалідністю. хмельницький, центр реабілітації, дитина, побутові навички, інвалідністьАртем Цвяк перший пацієнт нового центру

«Основна проблема – це затримка психомоторного розвитку, неврологічного характеру. Є також фізична вада – це вроджена двобічна клишоногість, ну і супутніх в плані того, що в нас дитина недостатньо може реагувати на фізичні навантаження, відповідно ми з ним займаємося в плані того, щоб ця дитина могла себе відчувати і ходити», – розповідає реабілітолог.

Сам, Артем каже, що відвідуванням центру задоволений.

Юна Мітрашко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*