У Кропивницькому хочуть створити навчально-реабілітаційний центр

У Кропивницькому хочуть створити навчально-реабілітаційний центр. особливих дітей

_1_07_1_rada_1У Кропивницькому хочуть створити навчально-реабілітаційний центр для дітей з проблемами опорно-рухового апарату. На базі центру планують проводити навчання, а також реабілітацію дітей.

Про це ішлося під час зустрічі заступника міського голови Наталії Дзюби, начальника управління освіти Лариси Костенко з батьками особливих дітей. Школу при якій створюватимуть відповідний центр ще не обрали, під час зустрічі обговорили анкету опитування батьків, які водитимуть своїх дітей в такий заклад. За словами Лариси Костенко, відповідний документ дозволить дізнатися скільки дітей відвідуватимуть такий центр.

«Батьки хочуть, аби це були класи з невеликою кількістю дітей і обов’язковою умовою, що це має бути школа повного дня, яка дозволить об’єднати навчання, медичну, психологічну реабілітацію, та соціальна адаптація. Тобто батьки приводять дітей на 8 годину і забирають після 17 години. Аби створювати такий заклад, ми повинні вивчити, хто хоче отримувати відповідні освітні та реабілітаційні послуги. Відповідний досвід вже є у нашому місті, зокрема, школи для дітей з вадами слуху та з вадами зору», – зазначила Костенко. Створення такого центру має цілий ряд проблем підкреслила посадовиця, зокрема, проблема доїзду дітей, питання безбар’єрного доступу до закладу – в’їзд в заклад, клас, до санітарної кімнати, яка була би пристосована для особливої дитини. «У Центрі діти не мають відчувати дискомфорт. Зокрема, ми вивчали досвід Вінниці, там у декількох школах побудовані ліфти та створені умови для навчання дітей з інвалідністю. У наших школах немає ліфтів, є пандуси та пристосовані умови», – підкреслила посадовиця.

Батьки особливих дітей мріють, аби такий заклад поєднав навчання та всі види реабілітації – соціальну, психологічну, фізичну. «Аби мами не стояли перед вибором – закинути навчання, а натомість реабілітувати дитину чи не займатися здоров’ям дитини, аби не відставати від шкільної програми. Мами особливих дітей постійно мають обирати. Такий Центр дозволить охопити все, адже батькам буде легше і дитина буде в соціумі. Потрібно, аби директор, який опікуватиметься центром, дбав про розвиток відповідної установи та комфорт дітей», – зазначила член обласного об’єднання батьків дітей з особливими потребами і інвалідів, мама особливої дитини Любов Скрипніченко. А ще одна мама особливої дитини Ганна Бондарева переконана, що завдяки такій установі мами зможуть працевлаштуватися і більше часу приділяти родині.

“Рідний край”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*