У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування (ФОТО, ВІДЕО)

У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування (ФОТО, ВІДЕО). львів, війна, майстерня протезування, протез, центр незламні

У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування. львів, війна, майстерня протезування, протез, центр незламніПерше ТМО Львова

У центрі “Незламні” відкрили протезну майстерню, де зможуть одночасно працювати чотирнадцять спеціалістів. У майбутньому там планують встановлювати сотню протезів на місяць. До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили кінцівки через війну, зокрема, військові, повідомляє Суспільне.

Іллі — 30 років. Він був танкістом. Чоловік отримав опіки і втратив ногу у вересні на Херсонщині. Його танк наїхав на міну. Йому роблять заміри для виготовлення протезу у новій майстерні.

“Третій місяць лікуюся. Виникали ускладнення і вже кожен день фантазуєш, як ти отримаєш цей протез, як станеш на свої дві ноги. Це для мене дуже важливий день”, — каже пацієнт.

У центрі “Незламні” Ілля Пилипенко отримає не лише протез, але й роботу. Він працюватиме протезистом у новій майстерні.

“Буду освоювати нову професію – протезиста. Я думаю, це цікава справа. Тут багато різних направлень. Основне — я буду освоювати 3D-принтер, на якому будуть друкуватися протези”, — додає чоловік.

У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування. львів, війна, майстерня протезування, протез, центр незламніІлля Пилипенко працюватиме протезистом у новій майстерні. Суспільне Львів

Микита Бабуркін – ще один пацієнт центру “Незламні”. Військовий втратив руку на Луганщині у травні. Три тижні тому чоловіку встановили біонічний протез руки.

“Це біоніка комбінована з тягою, тому що у мене висока ампутація і це дуже зручний механізм, його розробили ми з Оксаною Литвиненко. Дуже крутий лікоть, він дуже добре працює і допомагає в житті. Він не заважає, а допомагає. Ніколи до цього ще не комбінували біоніку і тягу в Україні, багато хто робив на кнопці лікоть, і щоб підняти його, треба задіяти здорову руку. Це все на датчиках, від м’язів залишкових, в моєму випадку мені пощастило, що м’язи ще зосталися”, — розповідає Микита Бабуркін.

У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування. львів, війна, майстерня протезування, протез, центр незламніМикита Бабуркін отримав біонічний протез руки. Перше ТМО Львова

Протези у центрі “Незламні” виготовляють з вересня. За цей час встановили 100 протезів. Тепер у новому приміщенні відкрили майстерню. Якщо раніше над виготовленням протезів працювали два протезисти, то зараз кількість працівників збільшили до 14. Тоді в місяць могли виготовити максимум 20 протезів, тепер їх робитимуть більше, каже керівник майстерні Назар Багнюк:

“Ми й до того могли робити протези світового рівня, світової якості, але зараз є набагато більше місця – це, по-перше, зручніше, по-друге, ми зможемо залучити більше працівників. Це дасть нам змогу все таки робити більше”.

У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування. львів, війна, майстерня протезування, протез, центр незламніПротези у майстерні центру “Незламні”. Перше ТМО Львова

Майстерня складається з приміщення, де виготовлятимуть гіпсові негативи, кімнати з пічками та верстатами, де робитимуть куксоприймачі — це перехідні елементи між тілом і протезом, а також примірочної і тренувальної кімнати.

“Потреба в протезуванні в Україні росте, на жаль, і кількість людей з ампутаціями верхніх, нижніх кінцівок збільшується і збільшується, тому ця протезна майстерня має бути надсучасною. Вона ще не почала працювати, а наші пацієнти вже самі модернізують ці протези, ті, що придумують інженери. І в планах побудувати великий протезний завод, щоб забезпечувати всі потреби українців, які втратили на цій війні кінцівки”, — каже керівник Першого медичного об’єднання Львова Олег Самчук.

У львівському центрі “Незламні” відкрили майстерню протезування. львів, війна, майстерня протезування, протез, центр незламніМайстерня протезування. Перше ТМО Львова

Протезну майстерню зробили за гроші благодійників.

Наталія Карнаух, Ольга Дейнека

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*