Як часто заміняти: у львівському центрі “Незламні” розповіли про особливості дитячого протезування (ФОТО, ВІДЕО)

Як часто заміняти: у львівському центрі “Незламні” розповіли про особливості дитячого протезування (ФОТО, ВІДЕО). львів, дитина, протез, протезування, реабілітаційний центр незламні

Як часто заміняти: у львівському центрі “Незламні” розповіли про особливості дитячого протезування. львів, дитина, протез, протезування, реабілітаційний центр незламні13-річний Дмитро, якому встановили протез у центрі “Незламні”. Колаж Суспільне Львів/Перше ТМО Львова

У реабілітаційному центрі “Незламні” у Львові виготовили 233 протези ніг і 17 протезів рук. Роблять їх як для військових, так і для цивільних. Також у центрі запустили дитяче протезування. Перший протез вже встановили тринадцятирічному Дмитру з Одещини.

Про особливості дитячого протезування та заміну протезів дізнавалося Суспільне.

Перший дитячий протез у центрі “Незламні” виготовили на початку року, розповідає протезист центру “Незламні” Назар Багнюк. Його отримав син захисника — 13-річний Дмитро з Одещини. Після того, як його батько пішов воювати, хлопець почав допомагати мамі по господарству. Коли подрібнював їжу для худоби, край куртки зачепився за лезо і дитина втратила руку.

“Ми йому зробили міоелектричний протез. Він ним дуже успішно користується, від початку з ним дуже вправно обходився. Протез електричний, але він однохватний. Але, якщо говорити навіть про кисть, яка має багато хватів, моторизований кожен палець, все одно з практики, коли людина набавиться всіма хватами, на 85-90% цей хват використовується, який є в тої кисті”, — каже Назар Багнюк.

Як часто заміняти: у львівському центрі “Незламні” розповіли про особливості дитячого протезування. львів, дитина, протез, протезування, реабілітаційний центр незламніДмитро з Одещини розкладає кубики за допомогою протеза. Скріншот з відео Першого ТМО Львова

Протезист розповідає, процес виготовлення дитячого протезу такий же як і виготовлення протезу для дорослого. Єдиною відмінністю є те, що дітям треба частіше змінювати протези.

“Специфіка єдина – діти ростуть, а тому протези треба міняти. Так як взуття, так як діти міняють взуття. Важко сказати як часто, діти ростуть стрибками. Коли дитина вистрибне, деколи таке може бути, що двічі на рік, може бути через півтора року, але я думаю, що раз на рік точно”, — пояснює Назар Багнюк.

Як часто заміняти: у львівському центрі “Незламні” розповіли про особливості дитячого протезування. львів, дитина, протез, протезування, реабілітаційний центр незламніНазар Багнюк. Суспільне Львів

Протезист з Німеччини Марвін Ельсассер, який відвідав Львів, аби провести воркшоп для львівських фахівців, розповідає про особливості дитячого протезування в його країні.

“Протезування дітей є поширене в Німеччині, проте воно не пов’язане з бойовими травмами або ампутаціями як в Україні, а з вродженими хворобами, коли діти народжуються із зменшеними або відсутніми кінцівками”, — говорить чоловік.

За необхідності у центрі “Незламні” готові протезувати і дітей, і дорослих. Можливість протезувати в Україні є і для цього не потрібно їхати за кордон, каже директорка з розвитку Першого медоб’єднання Львова та керівниця проєкту “Незламні” Ірина Заславець.

“За трішки більше ніж рік у реабілітаційному центрі “Незламні” ми вже встановили 223 протези нижніх кінцівок і 17 рук – це і міоелектричні, тобто біонічні протези. Один із них дістався 13-ти річному хлопчику із Одещини. Якщо говорити про дитяче протезування, то таких протезів в Україні встановлено кілька і причина тому, що, на щастя, в цій війні небагато діток, які втратили кінцівки. Кілька з них були протезовані за кордоном, кілька в Україні”, — додає Ірина Заславець.

Наталія Карнаух, Ольга Дейнека

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*