У Пшеворську Підкарпатського воєводства прийняли біженців з інвалідністю. Тут вони проходять професійну та соціальну реабілітацію.
26 неповносправних біженців з України живуть в Домі милосердя Фонду ім. св. Івана Павла ІІ “Зростання”. Для них проводять заняття з інформатики, садівництва, куховарства, образотворчого мистецтва та польської мови. Про це повідомляє Polskie Radio.
Ян Виґнанєц, директор Дому милосердя, говорить, що метою проєкту є надання неповносправним біженцям шансу стати більш незалежними, а особам з незначними розладами — отримати професійну кваліфікацію.
“Ми проводимо курси польської мови, які мають полегшити і, сподіваюся, полегшать це спілкування. Особі з інвалідністю в Польщі важко знайти роботу, не кажучи вже про людину з мовним бар’єром. Саме тому ми започаткували цей проєкт. Я сподіваюся, що він допоможе нашим підопічним, вони знайдуть своє місце на землі”, — додає Ян Виґнанєц.
Англійці купили доріжку для реабілітації
Жителі Лідса та студенти Велтона в Англії зібрали кошти на придбання елементів сенсорної доріжки для українських біженців з інвалідністю. Нею зможуть скористатися 58 людей, які знайшли притулок у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні.
“Серед наших підопічних є люди з різними вадами. Деяким з них потрібен цілодобовий догляд і допомога у повсякденних справах, іншим — підтримка логопеда, фізіотерапевта чи масажиста. Як молодь, так і старші люди можуть розраховувати тут на комплексний догляд”, — розповіла nowosci.com.pl президентка правління Pracownia Wspierania Rozwoju AIM Александра Файга.
Люди прибули з України в різному стані. Частина з них — лежачі хворі. Через відсутність спеціалізованого транспорту ці люди їхали до Польщі два дні рейсовим автобусом.
Спочатку їх направили до скаутського відпочинкового центру в Смержині, а потім до корчми в Біскупіні. Згодом їх розмістили у будівлі колишньої психіатричної лікарні в Торуні. Рішення з цього приводу, порадившись із воєводою, ухвалив маршал Пьотр Калбецький.
У закладі перебуває 58 людей з інвалідністю віком від 7 до 34 років — 41 дорослий і 17 дітей. Про них піклується команда спеціалістів, залучена до Pracownia Wspierania Rozwoju AiM у Торуні.
Anna Bałakyr, LWÓW