У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» проходять «Логопедичні діалоги» – групові заняття з корекції мовлення

У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» проходять «Логопедичні діалоги» – групові заняття з корекції мовлення. вінниця, логопедичні діалоги, заняття, центр реабілітації гармонія, інвалідність

У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» проходять «Логопедичні діалоги» – групові заняття з корекції мовлення. вінниця, логопедичні діалоги, заняття, центр реабілітації гармонія, інвалідністьЗаняття «Логопедичні діалоги», які проводять фахівці Вінницького центру реабілітації «Гармонія»

У Вінницькому центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк запустили новий вид групових занять для молоді та дітей з інвалідністю. Це – заняття «Логопедичні діалоги», де клієнти спільно зі спеціалістом долають мовленнєві бар’єри та вдосконалюють вимову. Такі уроки проводить кваліфікована логопединя Раїса Шастун-Нестерчук.

«Логопедичні діалоги» – це поєднання корекційних методів та поезії, сценічного мовлення, розвиток навичок акторської майстерності. Оскільки Раїса Шастун-Нестерчук – у минулому акторка, на правильних інтонаціях вона знається досконало. Наразі на заняттях працюють за віршами вінницького поета Юрія Прокопенка. Під час занять логопединя вчить клієнтів не лише правильно вимовляти звуки, але й майстерно розігрувати сценки, взаємодіяти один з одним, вкладати у слова глибокі сенси.

«Під час “Логопедичних діалогів” наші клієнти не просто читають чи розказують напам’ять вірш. Ми допомагаємо їм залучати емоції, міміку, жести, рухатися у просторі. Вони обігрують кожен рядок. Це допомагає людям розкритися, адже в русі поліпшується вимова, краще звучить голос. Звісно, спочатку клієнтам було важко, адже багатьом складно рухатися, хтось пересувається на кріслах колісних або за допомогою милиць. Проте коли вони подолали сором’язливість, такі заняття вповні показали свою ефективність, адже мовлення стало краще», – зазначає соціальна педагогиня закладу Оксана Крижанівська, яка допомагає з організацією занять «Логопедичні діалоги».

Логопединя Раїса Шастун-Нестерчук розповідає, що до неї ходять навіть ті, хто через травми не може вимовляти звуки. Тоді заняття обов’язково містять масаж щелеп, губ та дихальні вправи, залучають різні тренажери, зокрема, вертикалізатор. Так стає легше видобути звук.

«Шукаємо нові форми роботи. Адже про такі випадки, з якими ми стикаємося у своїй роботі, в книгах не пишуть. Наприклад, у нас є клієнт після інсульту, який дуже погано говорить. У нього також є проблеми з пам’яттю, тож запам’ятовувати вірші він не може. Тоді ми кожен рядок поєднуємо з якоюсь дією, щоб створити ланцюжок асоціацій, а також змусити кращою мірою запрацювати діафрагму. І тоді можемо видобувати звуки, складати їх в слова і речення. Коли ми показали неврологу відео, де цей хлопець говорить, лікар не міг повірити, адже був переконаний, що запам’ятовувати і говорити пацієнт не зможе», – говорить Раїса Шастун-Нестерчук.

В емоційному плані корекційні заняття з людьми з інвалідністю непрості. Головний метод роботи Раїси Василівни – це ввести клієнта в стан радості, знайти те, що йому подобається, що його веселить. Наприклад, є дівчинка, яка заспокоюється при малюванні, чи хлопець, який дуже любить тварин. Від емоційного стану багато що залежить, вважає логопединя.

«Головне – це працювати душею. Тоді буде результат», – підсумовує Раїса Шастун-Нестерчук.

Щоб дізнатися більше про послугу логопеда та інші послуги Центру реабілітації «Гармонія», телефонуйте за номером: (0432) 507-504 або приходьте за адресою: м. Вінниця, вул. В. Винниченка, 5.

Вінницька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*