У закладах охорони здоров’я Житомирщини реабілітаційну допомогу отримало майже 6 тисяч осіб

У закладах охорони здоров’я Житомирщини реабілітаційну допомогу отримало майже 6 тисяч осіб. житомирщина, відновлення, пацієнт, послуга, інвалідизація

У закладах охорони здоров’я Житомирщини реабілітаційну допомогу отримало майже 6 тисяч осіб. житомирщина, відновлення, пацієнт, послуга, інвалідизація

Гострий реабілітаційний період передбачає початок роботи над відновленням втрачених функцій людини через 24 години після стабілізації її стану, одночасно з наданням медичної допомоги. Такий ранній початок реабілітаційних втручань мінімізує ризик розвитку ускладнень, пов’язаних зі знерухомленням, підвищує ефективність процесу відновлення та зменшує ймовірність інвалідизації людини. Після гострий реабілітаційний період починається, коли пацієнт вже не перебуває під цілодобовим наглядом лікарів-спеціалістів, втім потребує послуг із відновлення. Формат такої допомоги може бути як амбулаторним, так і стаціонарним. Його вибір залежить від оцінки функціонального стану людини.

Так, у закладах охорони здоров’я Житомирської області проліковано стаціонарно 5803 осіб, у тому числі 794 дітей. НСЗУ за надані медичні реабілітаційні послуги заплатила 19 закладам охорони здоров’я, які надають амбулаторну та стаціонарну реабілітаційну допомогу більш як 85 млн. грн.

Довідково. Всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

Житомирська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*